» 
»
 

“Afrika’nın Kalkınmasında Türkiye Bizimle Olsun!”

Kenya’nın Türkiye Büyükelçisi Lindsay Kiptiness, “Türkiye’nin, Afrika’nın kalkınmasında bizimle birlikte olmasını istiyoruz.” dedi.

Kenya’nın Türkiye Büyükelçisi Lindsay Kiptiness, “Türkiye’nin, Afrika’nın kalkınmasında bizimle birlikte olmasını istiyoruz.” dedi.

Bir buçuk yıl önce ülkemizde Büyükelçilik açan Afrika’nın lider ülkesi Kenya, başarılı KOBİ modelleriyle ilgileniyor. Bu amaçla OSTİM’e gelen Kenya’nın Türkiye Büyükelçisi Lindsay Kiptiness, işbirliği imkanlarını değerlendirmek istediklerini belirtti. Ziyarette, Lindsay Kiptiness ve beraberindekilere OSTİM modeli ve küme uygulamaları hakkında bilgiler verildi.

Türkiye’de son 12 yılda ekonomik bir büyüme olduğunu dile getiren Afrikalı diplomat, “Türkiye’yi ekonomik güç olarak görüyoruz. Sizden dersler çıkararak kalkınmayı geliştirebileceğimizi düşünüyoruz. Ayrıca yatırımcılarınıza Kenya’yı tanıtmak istiyoruz.” diye konuştu.

Dünyanın gelişmiş ekonomilerinin temel taşı olarak KOBİ’leri gösteren Kiptiness şunları kaydetti: “Sömürgeci ülkeler bağımsızlığımızı kazandıktan sonra bile ekonomik hakimiyetlerini bölgemizde devam ettiriyorlar. Biz ise gelişen ekonomilerle işbirliği arayışındayız. Devlet Başkanımız; ‘Afrika içi Ticaret’, ‘Doğuya Bakış Politikası’ ve ‘KOBİ’lerin Geliştirilmesi’ başlıklarına büyük önem vermektedir. Bu nedenle, ülkenizdeki KOBİ’lerin başarılarını gözlemleyip, bunları Kenya’da da görebiliriz. Türkiye’nin Afrika’nın kalkınmasında bizimle birlikte olmasını istiyoruz.”

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *