» 
 

Avrupalı Kauçukçular Yetenekleri Paylaşacak

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi’nin kurucu üyesi olduğu Avrupa Kauçuk Kümeleri Birliği (TEEPPI) olağan toplantısı Fransa’nın Sancheville şehrinde yapıldı.

Toplantıda, öncelikle üyelerin kapasite tespitiyle beraber, ortaya çıkacak yeteneklerden yararlanılması kararlaştırıldı. Ar-Ge tecrübelerinin paylaşımı yönünde görüşleri de değerlendiren temsilciler, önümüzdeki bir yıl içerisinde geniş kapsamlı ikili iş görüşmeler düzenlenmesi yönünde mutabakata vardı.

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi’nin yanı sıra Fransız, Belçikalı ve İspanyol temsilcilerin bulunduğu buluşmada, hammadde temininin güvenliği konusunda yapılabilecekler de masadaydı.

Toplantının ikinci bölümünde Phenix Technolgie firması tarafından tasarlanan ve üretilen, Fransız Milli Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS) tarafından desteklenen projeyle gün yüzüne çıkan kauçuk geri dönüşüm tesis ziyaret edildi. Konusunda en gelişmiş sistemlerden biri kabul edilen tesis yetkililerinden sistem konusunda uygulamalı bilgi alındı. Geri dönüşüm tesisi kurulumu, Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi’nin de önemli hedefleri arasında bulunuyor. (Dr. Kayhan Olanca)

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *