!-- Go to www.addthis.com/dashboard to customize your tools -->
» 
»
 

HEZARFEN projesi hayata geçiriliyor...

KOBİ Zirvesinde KOBİ’lerde inovasyon altyapısını geliştirmeye yönelik bir proje olan HEZARFEN’in protokolü sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’un himayelerinde, proje paydaşları TPE, KOSGEB, OSTİM OSB ve TOBB yönetimleri arasında imzalandı.

•KOBİ Zirvesinde KOBİ’lerde inovasyon altyapısını geliştirmeye yönelik bir proje olan HEZARFEN’in protokolü sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’un himayelerinde, proje paydaşları TPE, KOSGEB, OSTİM OSB ve TOBB yönetimleri arasında imzalandı.

KOBİ Zirvesinin açılış konuşmalarının hemen ardından gerçekleştirilen tören ile, Proje HEZARFEN'in protokolü, Sanayi ve Ticaret Bakanımız Ali Coşkun, Türk Patent Enstitüsü Başkanı Doç. Dr. Yusuf Balcı, KOSGEB Başkan Vekili Bayram Mecit, Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından imzalandı.

Bir süredir enformasyon konusunda yeniden yapılanma aşamasında olan Türk Patent Enstitüsü, bu çalışmalarının sonucu tanıtım faaliyetlerini ‘İnovasyon Destek Hizmetleri’ adı altında yeniden yapılandırmış, farklı aşamalardaki müşterilerin farklı ihtiyaçlarınına yönelik yeni ürünler geliştirmeye başladı.
Türk Patent Enstitüsü HEZARFEN projesi ile KOBİ’lerde inovasyoncu altyapının gelişimi için sınai hakların etkin kullanılması ve KOBİ’lerin inovasyoncu yapıyı işletme kültürlerine taşımaları aşamalarında KOBİ’lere destek olmayı amaçlamaktadır.
HEZARFEN’in pilot uygulaması 2007 yılı içinde Ostim Organize Sanayi Bölgesi'nde gerçekleştirilecektir.
HEZARFEN Projesi kapsamında çeşitli eğitimler, çalıştaylar, sektörel analizler, konferans ve seminerler, yayınlar ve bazı pilot aktiviteler düzenlenecek.

Hezarfenin ilk aşamasında KOBİ’lerde inovasyoncu altyapının geliştirilmesi için sınai hakların nasıl kullanılacağına yönelik etkinliklerle genel bir bilinç oluşturulması hedefleniyor.
HEZARFEN’in ileri aşamalarında uygun görülen KOBİ’lere yönelik olarak; yenilikçi ve yaratıcı ürünler, süreçler ortaya koymak, pazarlanabilir fikirler üzerinde çalışmak olarak tanımlayabileceğimiz inovasyon altyapıları birebir danışmanlıklar, teknoloji - inovasyon taramaları gibi hizmetler sunulacak.

 

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *