» 
»
 

Kırgız OSB’si İçin OSTİM Destek Verecek

OSTİM ile Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası arasında İşbirliği ve İyi Niyet Çerçeve Protokolü imzalandı.

OSTİM ile ?Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası arasında İşbirliği ve İyi Niyet Çerçeve Protokolü imzalandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) gerçekleşen Türkiye-Kırgızistan Ticaret ve Yatırım Forumu kapsamında; OSTİM ile ?Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası arasında İşbirliği ve İyi Niyet Çerçeve Protokolü imzalandı.

Protokolü, OSTİM adına Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası adına Marat Sharshekeev imzaladı.

İki taraf, protokolle birlikte, Kırgızistan’da kurulması planlanan organize sanayi bölgelerinin geliştirilmesi ve işletilmesi konusunda mutabakata vardı.

İmza töreninde;TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov, Kırgızistan Ekonomi Bakanı Arzybek Kozhoshev, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi de yer aldı.

Protokol kapsamında:

  • Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası tarafından talep edilmesi halinde, OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, yatırım alt yapının kurulması, elektrik enerjisi, su şebekesi ve kanalizasyon, atık su geri dönüşüm istasyonları, kaldırım ve yolların yapımı, telefon hatlarının çekilmesi, lojistik hizmetleri konuları için, proje kapsamında bir finansal plan hazırlayıp sunacak.
  • Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası tarafından talep edilmesi halinde, OSTİM, proje kapsamında, kendi teknik finansal yeterliliği için gerekli tüm veri bilgi ve referansları sunacak.
  • OSTİM Kırgızistan’daki yatırımcılara teşvik-hibe ve fon sağlanması ile ilgili danışmanlık ve destek hizmeti verecek.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *