» 
»
 

"OSSA Türkiye’de 'Piramidin Tepesi'dir"

Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar, OSSA’nın, Türkiye’de “mızrağın ucu”, “piramidin tepesi” olduğunu ifade etti.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) ev sahipliğinde Tedarik Çalıştayı düzenlendi. Roketsan yetkilileri ve küme üyelerinin bir araya geldiği çalıştayda, şirketin tedarik, kalite ve tasarım departmanlarından çalışanlar da yer aldı.

OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, açılışta yaptığı konuşmada, "Çalıştayın, KOBİ’lerimiz ve Roketsan için yeni alanlar ve imkanlar oluşturabilecekleri bir platform olmasını umuyorum." dedi.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM'in Ankara'nın ve Türkiye'nin sanayileşmesindeki katkılarına değindi. "Küçük işletmelerin bulunduğu bu havza bizim açımızdan çok değerli." diyen Başkan Aydın, Ankara'daki OSB'lerde faaliyet gösteren birçok firmanın başlangıç noktasının OSTİM olduğuna işaret etti, Roketsan’ın OSTİM’e gösterdiği ilgiyi çok önemsediklerini belirtti. Roketsan’a desteğe hazır olduklarını kaydeden Aydın, "OSTİM OSB olarak Roketsan'a gönlümüzü, her türlü imkanımızı açtığımızı deklare etmek istiyorum." dedi.

Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar, OSTİM’in kendileri için çok önemli olduğunu, bu tür çalışmaları gelecek yıllarda da sürdürmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Savunma sanayiinin kolay bir sektör olmadığını, en yüksek ve en özgün teknolojilerden oluştuğunu, hassas üretim yapılan yüksek teknolojik faaliyetlerde kendilerini destekleyecek küçük ortaklara ihtiyaç duyduklarını bildiren Yaşar, bu anlamda OSSA’nın, Türkiye’de “mızrağın ucu”, “piramidin tepesi” olduğunu ifade etti.

Yaşar, Roketsan'ın 2017 yılında dünyanın ilk 100 savunma sanayii firması arasına girmesini beklediklerini dile getirdi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *