» 
»
 

Ostim Teknopark’ın AB Projesi İmzalandı

Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin Mantar Kültivasyon ve Teknoloji Ticarileştirme Merkezi Projesi protokolü imzalandı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti ortaklığında finanse edilen Rekabetçi Sektörler Programı 2. Dönemi Çağrı sonuçları Basın Duyurusu ve Protokol İmza Töreni, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.

2. Dönemde desteklenecek 23 proje arasında yer alan, Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin Mantar Kültivasyon ve Teknoloji Ticarileştirme Merkezi Projesi Protokolü, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Oğuz Hamşioğlu tarafından imzalandı.

Törende konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Türkiye ve AB arasında ticaret hacminin her geçen gün geliştiğine işaret ederek, "AB ile ürettiğimiz projelerin en önemli ortak noktası KOBİ'lerimizin rekabet gücünü artırmaktır. Türkiye'nin en büyük ihracat partneri Avrupa Birliği'dir. Rekabet çağında elimizi güçlendirecek en önemli enstrüman teknolojidir. Küresel katma değer zincirinden daha fazla pay almak istemekteyiz. 2018 yılı Türkiye için bilim, sanayi ve teknolojide bir atılım yılı olacaktır. Bu program ile KOBİ'lerin rekabet gücünün artırılması hedefleniyor. 2. dönemde bölge sınırlaması olmadan tüm Türkiye'den gelen projeler destek verilecek." dedi.

Projeye ilişkin detyalı bilgi için tıklayınız

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *