» 
 

OSTİM Yatırım'a İhracat Ödülü

OSTİM Yatırım A.Ş. "Nitelikli İhrac Ürünü” kategorisinde ödül aldı.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nde sahip olduğu gayrimenkullerini değerlendirerek kuruluş misyonu gereği bölgesinedeki KOBİ’lerle birlikte projeler geliştirip, OSTİM’li firmaların ürettiği mal ve hizmetleri dış pazarlara ihraç eden OSTİM Yatırım A.Ş.’ye İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nden (İSİB) ödül geldi.

İSİB 2012 Yılı İhracat Ödülleri Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katıldığı törenle sahiplerini buldu. ATO Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törende OSTİM Yatırım A.Ş. "Nitelikli İhrac Ürünü” kategorisinde ödül aldı. OSTİM Yatırım A.Ş.’nin ödülü Bakan Çağlayan tarafından OSTİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztuna’ya takdim edildi.

OSTİM’in imalat, mühendislik, tasarım ve işletmeye alma tecrübesinden yararlanarak proje tabanlı yönetim anlayışıyla faaliyet gösteren ve anahtar teslimi endüstriyel tesisler de kuran Şirket, ihracatı artırmak amacıyla kurduğu ihracat sevk merkezinden ambalaj, kalite kontrol ve sevkiyat işlemleriyle birlikte, kendi ekibiyle ihracatın pazarlama ve operasyon işlemlerini de tek merkezden yürütüyor. Mayıs 2013 tarihi itibariyle ihracat yapılan ülke sayısını 50’ye çıkaran OSTİM Yatırım A.Ş., özellikle Irak’ta kurulan şube üzerinden bu ülke pazarında pro-aktif olarak faaliyet gösteriyor. Hisse senetleri Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem gören şirket, ülkemizin 500 milyar dolarlık 2023 hedefine inanarak, ihracata verilen önem çerçevesinde şirket bünyesinde oluşturduğu ihracat gruplarıyla çalışmalar sürdürüyor.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *