» 
»
 

"OSTİM'in Her Atağı İhracatçıları İlgilendirir"

OSTİM Yönetimi ve küme koordinatörleri OAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Kahraman ile bir araya geldi

OSTİM Yönetimi ve küme koordinatörleri ile bir araya gelen Orta Anadolu İhracatçılar Birliği (OAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Kahraman, "OSTİM, Ankara için markalaşmış bir yer. OSTİM'in yapacağı her atak biz ihracatçıları ilgilendirir." dedi. 2023 hedeflerinin önemine işaret eden Kahraman, bu hedeflere ulaşmak için zihinsel reforma ihtiyaç olduğunu belirtti.

Yabancıların Türkiye'deki projelerden pay kapmak için ülkemize geldiğini kaydeden OAİB Başkanı şunları söyledi: "Yabancı malına hayranız. Ülkemizdeki projeleri yerli firmalar olarak kaçırmamalıyız."

Ankara'nın medikal sanayindeki gücünü vurgulayan Ahmet Kahraman, Ankara merkezli olarak Medikal Sanayi İhracatçı Birlikleri kurulabileceği fikrini paylaştı, bu anlamda OSTİM'le her türlü işbirliğine açık oldukları mesajını verdi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da "Bizim başlıklarımız Türkiye'deki kritik noktalar. Bunların oluşmasında TAI ve ASELSAN gibi ana sanayilerin rolü büyük." diye konuştu. İş ve inşaat, medikal, enerji, raylı sistemler ile kauçuk alanlarındaki faaliyetlerden de bahseden Başkan Aydın, OAİB ve OSTİM'in eğitim hizmetlerinde de ortak projeler geliştirebileceğini dile getirdi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *