» 
 

SGK Üretimin Artırılmasından Yana

OSTİM Yönetimi, medikal sanayi STK ve firma temsilcileri Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı ve Başkan Yardımcısı Dr. Orhan Koç'la bir araya geldi.

SGK Tıbbi Malzeme Daire Başkanı Recep Uslu da katıldığı toplantıda, sektörün sıkıntıları, kurumdan beklentilerin dile getirildi. SGK Başkanı Bağlı, tıbbi cihazlarda yerli üretimin, sektörün gelişimi açısından önemli olduğunu ifade etti.

Görüşmede, Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) ile ilgili konularda gündeme getirildi. STK’ların alan tanımlarını tekrar çalışmasını ve kendilerine iletilmesini isteyen Bağlı, sektörün talebi üzerine SGK tarafından en çok ödenen ürünlerin ve adetlerinin istatistiklerini sunabileceklerini bildirdi. SGK Başkanı, üretimin artırılması için destek verilebileceğini ifade etti.

Toplantıda yer alan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, yerlileşme konusuna dikkat çekerek Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri (ICDDA) benzeri organizasyonun tıbbi cihazlarda da düzenlenebileceğini kaydetti.

Başkan Yardımcısı Dr. Orhan Koç da aylık sektör toplantıları yapacaklarını ve ilkini Temmuz ayında gerçekleştirecekleri bilgisini verdi.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *