» 
»
 

Türk Dünyası Girişimcileri Ortak Aradı

18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında OSTİM’e gelen Türkçe konuşan girişimciler işbirliği fırsatlarını araştırdı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı kapsamında OSTİM’e gelen Türkçe konuşan girişimciler işbirliği fırsatlarını araştırdı.

TOBB ve Dış İşleri Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı ile komşu ülkeler, Orta Asya ve Balkanlardan olmak üzere toplam 21 ülkeden 47 girişimci Türkiye’de buluştu.

Program kapsamında girişimcileri Türkiye’deki iş çevreleriyle buluşturmak amacıyla başta Ankara’da OSTİM olmak üzere 5 farklı şehirdeki Organize Sanayi Bölgelerinde ikili iş görüşmesi organizasyonu düzenlendi.

Türkçe konuşan girişimcilerin ikili iş görüşmesini gerçekleştirdikleri ilk durak OSTİM oldu. OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı ve bölge sanayicileri tarafından karşılanan heyete Bölge Müdürü Arıcı OSTİM hakkında sunum yaptı. Bölgede işletmelerin 17 ana sektörde faaliyet gösterdiğini anlatan Arıcı konukların sorularını cevaplandırdı.

OSTİM Bölge Müdürü Adem Arıcı’nın sunumunun ardından bölge sanayicileri kendilerini tanıtarak ilgilendikleri sektörleri açıkladı. Daha sonra girişimci iş adamları ikili iş görüşmelerini gerçekleştirdi.
Türkçe Konuşan Girişimciler OSTİM Bölge Müdürlüğü’ndeki programın ardından bölgedeki işletmeleri gezdi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *