» 
»
 

“Türkiye, Bulgaristan İçin Önemli Bir Ülke”

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Ticari Ataşesi Dimitar Nedkov, iş ortaklığında Türkiye’nin ülkesi önemine dikkat çekti.

Bulgaristan Ankara Büyükelçiliği Ticari Ataşesi Dimitar Nedkov ve beraberinde OSTİM’e gelen 12 Bulgaristanlı firma temsilcisi OSTİM’li iş adamlarıyla ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi Koordinatörü Dr. Kayhan Olanca, Bulgaristan heyetine OSTİM’i tanıttı. Bölgede 6 bin 200’den fazla firmanın 17 ana sektörde 10 bin kalemin üzerinde ürün ürettiğini belirten Olanca, Bulgaristanlı firmalarla, OSTİM’deki işletmelerin ticaret potansiyelinin yüksek olduğuna dikkat çekti.

5 yıl boyunca vergi muafiyeti
Ticari Ataşe Dimitar Nedkov ise ülkesindeki yatırım fırsatları hakkında bilgi verdi. Bulgaristan’daki yatırım teşviklerinin vergi muafiyeti ve arsa desteği şeklinde olduğunu ifade eden Bulgar diplomat, ülkesinin gelişmiş iletişim ağı ve yetişmiş insan kaynağıyla önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekerek, istihdamın düşük olduğu şehirlerde yatırım yapan firmalara 5 yıl boyunca vergi muafiyeti uygulandığını anlattı.

Türkiye’nin iş ortaklığında Bulgaristan için önemli bir ülke olduğunu vurgulayan Nedkov, “Ülkemizde, Türkiye otomotiv sanayine yedek parça üreten pek çok firma var. Türkiye aynı zamanda ülkemizdeki en büyük dördüncü yatırımcı konumunda.” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *