» 
»
 

Yeni fikirler ödüllendirildi

ODTÜ ve ODTÜ Teknokent işbirliğiyle bu yıl yedincisi düzenlenen 'Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması'nın birinci aşamasını geçen gruplara ödülleri verildi.

ODTÜ ve ODTÜ Teknokent işbirliğiyle bu yıl yedincisi düzenlenen 'Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması'nın birinci aşamasını geçen gruplara ödülleri verildi.

ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen birinci aşama ödül törenine, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanı Zübeyde Çağlayan, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, Türk Telekom Ar-Ge Direktörü Enis Erkel, INTEL Kurumsal İlişkiler Müdürü Melih Gezer, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Elginkan Vakfı Müdürü İlhan Üttü ile çok sayıda davetli katıldı.

Savunma Sanayi Müsteşarlığı Ar-Ge ve Teknoloji Yönetimi Daire Başkanı Zübeyde Çağlayan, törende yapağı konuşmada, müsteşarlık olarak 2005 yılından beri yarışmaya desteklerinin devam ettiğini belirtti. Yarışmaya katılımın artmasından memnuniyet duyduklarını vurgulayan Çağlayan, müsteşarlığın son yıllarda benimsediği politikalarıyla yurt içi geliştirme projelerine öncelik verdiğini ve şu anda özgün tasarımlar yaptığını anlattı. Çağlayan, bundan sonraki aşamada da gerek sanayi, gerek teknoloji alanında derinleşme ve tabana yayma stratejik amaçlarını güdeceklerini vurgulayarak, girişimciliğe ve yeni gelişmelere ihtiyaç olduğunu söyledi.

OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da, ODTÜ ile birçok proje yürüttüklerini fakat kendilerini en heyecanlandıran projenin bu yarışma olduğunu söyledi. Bölgelerinde genellikle geleneksel üretim yapan küçük ölçekli firmalar bulunduğunu söyleyen Aydın, buradan bölgelerinde katma değeri daha yüksek ürünler üretilmesine yardımcı olacak projeler çıkmasını da umduklarını sözlerine ekledi.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar da, yarışmanın 2005 yılında başladığını ve büyüyerek devam ettiğini belirtti. Prof. Dr. Acar, uygulamanın birçok kuruma örnek olduğunu ve benzer programların başladığını belirterek, ayrıca yarışma süresince seçilen projelerden de başarılı, gurur duyulacak firmalar çıktığını kaydetti.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *