Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Avusturya ve İtalya’da Ticari Adımlar

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi sektörüyle ilgili ihracatın en çok yapıldığı ülkeleri ziyaret etmeye devam ediyor. Küme, en çok ihracat yapılan ülkeler arasında yer alan İtalya ve Avusturya’da iş görüşmeleri gerçekleştirdi.
Ostim Editör
21 Ocak 2020 11:57

İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM) temsilcilerinin de yer aldığı program kapsamında; Milano’da, İtalyan Kauçuk Üreticilerini temsil eden Assogomma Derneği ile bir araya gelinerek iş birlikleri için ilk adım atıldı.

OSTİM heyeti, İtalya’da ise ayakkabı tabanları için makine üreten Ottogalli, İş makineleri alanında dünyanın en önde gelen firmalarından olan Avusturyalı Wacker Neuson ve CNH Industrial firmaları ziyaret edilerek satın alma süreçleri hakkında firma yetkililerinden bilgi alındı ve ikili iş görüşmeleri yapıldı.

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi, Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen Uluslararası Makine Forumu’nda da boy gösterdi. Küme üyesi 10 firma etkinlikte 50’ye yakın ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması bekleniyor.

Programa katılan Tambursan Kauçuk Genel Müdürü Ezgin  Öğünç Durhan, “Avusturya’da katıldığımız Uluslararası Makine Forumu, bizler açısında çok önemli bir bağlantı noktası oldu. Aynı anda farklı ülkelerle görüşmek bizim için çeşitlilik sağladı. Oldukça verimli geçen iş görüşmelerimizin ardından geleceğe yönelik beklentilerimiz büyüdü. Bazı firmalarımızdan numune istendi. Orada yerleşik Türk firmalarıyla da bir araya geldik. İlişkilerimizi sürdürmeye devam edip iletişimi koparmazsak mutlaka dönüş alacağımızı ve ihracat yapacağımızı söyleyebilirim.” değerlendirmesinde bulundu.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.