Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr
01.06.2016_OSTİM THM Konseri
Alın Terinden Gönül Teline ikinci konser. OSTİM Türk Halk Müziği Korosu birbirinde değerli Anadolu ezgileriyle türkü severleri coşturdu.
02 Ağustos 2016 17:11

OSTİMSPOR tarafından kurulan, geçtiğimiz yıl ilk konseriyle büyük beğeni toplayan OSTİM Türk Halk Müziği Korosu, bu seneki performansıyla da ayakta alkışlandı. İki bölüm halinde icra edilen konserde, Balkanlardan, Ege ve Doğu Anadolu’ya geniş bir repertuarla türkü fırtınası esti.

OSTİM’de bulunan METEM Salonu’nda gerçekleşen programa ilgi büyük oldu. OSTİM ve çevresindeki işverenler, yöneticiler, çalışanlar ile çeşitli meslek gruplarından oluşturulan koro, Anadolu’nun birbirinden güzel ezgilerini dinleyicilerle paylaştı.

Usta saz sanatçılarının eşlik ettiği solistler, birbirinden değerli 32 eser sundu. Konser, salonu dolduran 450 konuğun kulaklarındaki pası sildi.

OSTİMSPOR Başkanı Murat Kandazoğlu, kulübün bundan sonraki süreçte bu tür projelere imza atmaya devam edeceğini bildirdi. Kandazoğlu, “Spor kulübü dediğimiz zaman; sadece insanların aklına futbol maçı veya diğer müsabakaların gelmemesi gerekir. Sanat çalışmalarında farklı etkinliklerin içerisine gireceğiz. OSTİM çalışanlarının bundan sonra da güzel projelerle karşısına çıkmak istiyoruz.” dedi.

Gecede, konsere emeği geçen, destek veren kişi ve kurumlara plaketleri takdim edildi.

Program, hep birlikte söylenen ‘Yıldız Akşamdan Doğarsın’ ve ‘Bağlamam Perde Perde’ isimli eserlerle sona erdi.