Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ankara Yerlileşiyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi İhtiyaçlarını Ankara Pazarına Açtı
Ostim Editör
24 Eylül 2012 00:00

Ankara Büyükşehir Belediyesi İhtiyaçlarını Ankara Pazarına Açtı
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyaçlarının yerli üreticilerden karşılanması amacıyla kurulan Proje Ofisi; yeni proje teklifleri için 30 Eylül 2012 tarihine kadar süre verdi.
OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın koordinatörlüğünde yürütülen “Yenilikçi Proje Pazarı” etkinliğine Üniversite, sanayi, teknokentler, kamu kurum ve kuruluşları, girişimciler, firmalar, akademisyen, çalışan, öğrenci vb. toplumun her kesiminden kişi ve kurumlar katılabiliyor.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut ihtiyaçlarını karşılayabilecek, halihazırda kullanımda olan teknolojileri geliştirebilecek veya ileride ihtiyaç duyulabileceği öngörülen konularda çözüm önerileri geliştirecek olan herkesin fikri ve projesi toplanıyor. Bu fikirlerin, tamamıyla yeni bir teknolojik uygulama ve sistem, var olan bir teknolojinin veya sistemin yeni bir alanda uygulaması, var olan bir teknoloji veya sistemin verimliliğinin arttırılması üzerine bir çözüm önermesi bekleniyor.
Başvuruda bulunan projelerin değerlendirilmesinde; projelerin teknolojik ve Ar-Ge aşamasını tamamlamış olması, projenin teknik yapılabilirliğinin somut hale gelmiş olması, özgün ve yenilikçi niteliklerde sahip olması, projenin ticari başarı potansiyeline sahip olması, projenin ana fikrini vurgulayarak amacını ve sağlayacağı katkıları özetleyen bir biçimle sunulmasına dikkat ediliyor.
Proje değerlendirme kurunda ASO Genel Sekreteri Yavuz Cabbar, OSTİM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sedat Çelikdoğan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi …………. Ufuk Güvendiren yer alacak. Proje pazarına başvuran fikirlerden uygulanabilirlik, ticarileştirilebilirlik gibi açılardan değerlendirilerek, Ankara Büyükşehir Belediyesine çözüm olarak sunulacak, tarafların işbirliği için gerekli altyapı ve koordinasyon sağlanacak.
Proje başvuruları,1 – 30 Eylül tarihleri arasında; www.ostim.org.tr web adresinde yer alan ABB Proje Pazarı Başvuru Formunun doldurulması kanalıyla gerçekleştirilecek.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.