Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Azerbaycan’ın KOSGEB’i OSTİM’de

Azerbaycan KOBİ Ajansı OSTİM’i ziyaret etti.
Ostim Editör
04 Aralık 2018 17:16

Azerbaycan’da KOBİ’leri geliştirmek ve desteklemek için kurulan, Azerbaycan KOBİ Ajansı [Kiçik ve Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi (KOB)] yetkilileri Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı - TİKA organizasyonunda tecrübe paylaşımları için Türkiye’ye geldi. Azeri heyet, KOSGEB’in hazırladığı teknik program kapsamında da OSTİM’i ziyaret etti.

KOB Başkan Yardımcısı Elçin İbrahimov, Azerbaycan’da KOBİ’leri desteklemek için sanayi bölgeleri oluşturduklarını ve iş yeri tahsis ettiklerini anlattı. OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, bölgenin yapısı hakkında heyete bilgi verdi. Arıcı, sanayicilerin iş ve işlemlerini hızlandırmak için Organize Sanayi Bölge modelinin faydalı bir model olduğunu kaydederek, OSTİM’de KOBİ’lere sağlanan fırsat ve avantajları anlattı.

Azerbaycan’ın kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Özellikle sanayi bölgeleriyle ilişkimizin sürdürülebilir olmasını arzu ederiz.” dedi.

 

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.