Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Başarılı Bürokratın Yeni Adresi Konya

Başkent Ankara’da başarılı hizmetleriyle göz dolduran Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı’nın yeni görev yeri Konya oldu.
Ostim Editör
26 Kasım 2019 17:23

Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü olarak atanan tecrübeli bürokrat, OSTİM’e veda ziyaretinde bulundu. Bölge Müdürü Adem Arıcı ve Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca ile bir araya gelen Konarılı, görev dönemi ve gelecekteki çalışmalarına yönelik şu değerlendirmeyi yaptı:

“Ankara ile ilgili olarak genel bir kanı var; memur şehri diye biliniyor. Ankara’ya gelip de sanayi il müdürlüğü yapınca Ankara’nın aslında memur kenti olmadığını, bir sanayi kenti olduğunu, İstanbul’dan sonra ikinci sırada Ankara sanayi açısından.

Teknokentlerde birinci sırada, teknoloji transfer ofislerinde birinci sırada. 46 kümelenmenin 16’sı Ankara’da. Bunların da okulu OSTİM. Yeni oluşan OSB’lerde herkes ‘biz OSTİM’de büyüdük’ diyor. Ankara’nın başkent ve il olma özelliği var. Ankara hakikaten sanayi açısından çok değerli. Özellikle teknoloji açısından, ben ‘doğal bilişim vadisi’ olarak nitelendiriyorum. Sanayi, akademisyen, bürokrasi açısından Ankara’nın en önemli potansiyeli insan kaynağı.

OSTİM Ankara’nın, sanayinin, Türkiye’nin okulu. Ben OSTİM Yönetimindeki birliği, beraberliği, iletişimi, takım çalışmasında gördüm. Takım ruhunuz var. Bu da diğer OSB’lere örnek teşkil ediyor. Kümelenme çalışmaları da Türkiye’ye kazandırdığınız çok güzel bir örnek. Ben de inşallah burada öğrendiklerimi Konya’da uygulamaya çalışacağım.”

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı Vehbi Konarılı’ya yeni görev yerinde başarılar diledi. Vehbi Konarılı ile çok uyumlu, verimli ve yoğun bir çalışma ortamı yaşadıklarını kaydeden Arıcı, “Sayın Müdürümüz Ankara’da, İl Müdürlüğü’nde çok önemli hizmetlere imza attı. Sanayi ile ilgili her gelişmeyi takip eden, etkinliklere katılan, sanayicilere pozitif enerji veren bir yapısı vardı. OSTİM olarak kendisinden son derece memnunduk. İnşallah buradaki çalışmaları Konya’da da gerçekleştirecektir. Kendisine teşekkür ediyoruz. OSTİM olarak her daim desteğimiz kendisiyle.” dedi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.