Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Çip Tasarım ve Üretimine Destek

Ankara Kalkınma Ajansı, Teknoloji Habitatı 2020 Programı ile mikrodenetleyici (MCU), mikroişlemci (MPU) ve baskı devre kartı (PCB) tasarımı, üretimi ve ekosisteminin geliştirilmesini destekleyecek. Desteğe son başvuru tarihi 6 Kasım 2020.
Ostim Editör
30 Ekim 2020 16:01

Teknoloji Habitatı 2020 Programına, kar amacı güden veya gütmeyen tüm kurum ve kuruluşlar proje başvurusunda bulunabilecek. Programın önceliği, mikrodenetleyici, mikroişlemci ve baskı devre kartı tasarımı, üretimi ve ekosisteminin geliştirilmesi olarak belirlendi.

Programa başvurular, her ortağın işin belli bir bölümünü üstlenmesi yoluyla, başvuru sahibi önderliğinde bir konsorsiyum kurularak da yapılabilecek.

Başvuruda bulunabilecek kurum ve kuruluşların yasal statüsüne ilişkin kriterler ise şunlardan oluşuyor; proje faaliyeti proje sunan kurum/kuruluşun görev ve yetki alanı içerisinde bulunacak. Başvuruda bulunan kurum/kuruluşun Ankara’da kayıtlı olması veya merkezlerinin ya da yasal şubelerinin Ankara’da bulunması, Ankara’da kayıtlı olmaması durumunda, sözleşme tarihinde Ankara’da şube açacağına dair taahhütname vermesi, projenin hazırlığından ve yönetiminden doğrudan sorumlu olması, aracı olarak hareket etmemesi.

Programa başvuran kurum ve kuruluştan, son 5 yılda MCU veya MPU tasarımı veya üretimi; tasarlanan veya üretilen MCU veya MPU’nun bir baskı devre kartı üzerine entegrasyonu; çevre birimlerin (GPS, 2G modülü, Wifi modülü, evb.) tasarım veya üretimi veya entegrasyonu; MCU veya MPU’nun bileşenlerinin tasarlanması veya üretimi; tüm devre tasarımı veya üretimi konularında, proje başvurusunda teklif edilen toplam proje bütçesinin en az yüzde 20’si kadar iş bitirmesine sahip olması isteniyor.

Başvuru sahibinin son 3 yılda, teklif ettiği toplam proje bütçesinin en az yüzde 25’i kadar ciro yapmış olması da istenen kriterlerden.

Üniversite ortaklığı zorunlu

Kurum veya kuruluşun, elektrik ve elektronik, bilgisayar, makine mühendisliği vb. bölümleri olan ve Ankara’da yer alan, devlet veya vakıf olması fark etmeksizin en az bir üniversite ile ortak olarak projeye başvurma zorunluluğu bulunuyor.

Projede belirlenen destek oranları şu şekilde; kar amacı gütmeyen kuruluşlar İçin: yüzde 25’ten yüzde 100’e kadar, kar amacı güden kuruluşlar içinse yüzde 25’ten yüzde 75’e kadar.

Sadece 1 proje desteklenecek

Çağrı kapsamında bütçe kısıtı bulunmuyor, ancak program kapsamında yalnız bir proje desteklenecek.

Değerlendirme, en düşük bütçeye teknik ve metodolojik olarak en kaliteli proje teklifi veren başvuru sahibinin kazanması esasına dayanıyor. Puanlama, teknik ve metodoloji bölümünden alınan puanın yüzde 70’i, bütçe ve finans bölümünden alınan puanın yüzde 30’u şeklinde olacak, en yüksek puan alan başvuru sahibi desteklenmeye hak kazanacak.

Son başvuru tarihi, 6 Kasım 2020 saat:17.00, taahhütname son teslim tarihi ise 13 Kasım 2020 saat: 17.00. Projeye ilişkin bilgilere, https://www.ankaraka.org.tr/tr adresinden ulaşabilirsiniz.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.