Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

COVID-19 Savaşına Solunum Desteği

Ostim Teknopak firması Elegan Teknoloji, acil ve yoğun bakım hastalarının solunum yollarının açılmasına ve gırtlağın görülmesine imkan veren video laringoskop bileşenini üretti.
Ostim Editör
01 Nisan 2020 16:47

Ülkemizde Koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadelede kamu kurumlarının yanında özel sektör kuruluşları da büyük bir gayretle çalışarak katkıda bulunuyor.

Ostim Teknopak firması Elegan Teknoloji, COVID - 19’un etkisini artırdığı dönemde kritik bir ürüne imza attı. Firma, acil ve yoğun bakım hastalarının solunum yollarının açılmasına ve gırtlağı görülmesine imkan veren laringoskopları kullan-at, steril edilebilir (otoklavlanarak) ve videolaringoskop olmak üzere 3 farklı seçenekle üretti. Söz konusu üretimle, salgın döneminde yoğunluğu büyük oranda artan acil ve yoğun bakım birimlerinin laringoskop bileşeni ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Akıllı telefonla uyumlu

Elegan Teknoloji kurucusu Şükrü Özsürekci, virüs salgını nedeniyle ülke olarak içinden geçilen bu zorlu süreçte tüm kaynaklarıyla sağlık çalışanlarının ve sağlık kuruluşlarının ihtiyacını karşılamaya yönelik çözümler üretmek için gece gündüz çalıştıklarını kaydetti.

Özsürekçi, “Laringoskop, acil ve yoğun bakımda solunum sıkıntısı çeken hastanın hava yollarının açılması ve gırtlağın genişletilerek akciğere hava borusu takılmasını da sağlıyor. Ürünün bileşenleri, otoklavlanarak sterilize edilebiliyor. Ayrıca hasta yoğunluğunu düşünerek, düşük maliyetli tek kullanımlık versiyonlarını da üreterek akıllı kameralı telefonla uyumlu hale getirdik.” dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.