Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Cumhurbaşkanlığı’ndan OSTiMTECH’in Ar-Ge Çalışmalarına Destek

T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTiMTECH) arasında iş birliği protokolü imzalandı. İş birliği kapsamında, Dijital Dönüşüm Ofisi OSTiMTECH personellerinin gelişimine ve Ar-Ge çalışmalarına destek sağlayacak.
Ostim Editör
31 Mart 2021 16:14

T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve OSTiMTECH arasında iş birliği protokolü imzalandı. Ümiversitede gerçekleştirilen törene, T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Başkan Yardımcısı Yavuz Emir Beyribey, Danışman Bilgin Özmen, Daire Başkanı Salih Yılmaz, Uzman İlayda Elif Ata Aksüt ve Cihad Erkal; OSTiMTECH Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhan Dağtaş, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Demiral Akbar ve Yazılım Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serdar Müldür katıldı.

İmzalanan protokolle T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ile OSTiMTECH’in fiziki imkân, laboratuvar, enstitü, akademi, eğitim ve Ar-Ge merkezleri dâhil öğretim elemanı, teknik personel ve tecrübeleri birleşti.

Bilimsel ve teknolojik Ar-Ge çalışmaları ile ulusal ve uluslararası ortak proje ve iş birliklerinin yapılması amaçlanan protokolde, Dijital Dönüşüm Ofisi OSTiMTECH’in personellerinin gelişimine ve Ar-Ge çalışmalarına destek sağlayacak.

İmza töreninin ardından üniversite laboratuvarını ziyaret eden T.C. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ve heyeti, sanal gerçeklik laboratuvarında VR gözlükleri takarak sanal gerçeklik ile uygulamalı eğitimi deneyimledi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.