Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Geleceğe İz Bırakacak Projeler Gün Sayıyor

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından 16’ıncısı düzenlenen Türkiye’nin en başarılı hızlandırma programlarından Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ)’de sona yaklaşıldı. OSTİM’in de ilk başladığı günden beri desteklediği YFYİ’de, Geleceğe iz bırakacak girişimler 2 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek online etkinlikte izleyici karşısına çıkacak.
Ostim Editör
31 Mart 2021 16:54

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından 16’ıncısı gerçekleştirilen, YFYİ Hızlandırma Programı bu yıl Estonya Merkezli hızlandırma merkezi olan ve girişimcilere erken aşama yatırım fonu sağlayan StartupWise Guys ile gerçekleştirildi. İş birliği kapsamında girişimcilere uluslararası vizyonla çeşitli eğitim ve mentorluklar sunuldu. Süreci başarı ile tamamlayan girişimler, 2 Nisan 2021 Cuma günü pandemi koşulları nedeniyle online platform üzerinden gerçekleştirecek hibrit bir demo day ile izleyici karşısına çıkacak. Geleceğe iz bırakacak girişimlerin sunumları YFYİ Youtube kanallarından canlı olarak izlenebilecek.

YFYİ’nin ilk etkinliğinden itibaren destekleyicileri arasındaki OSTİM, girişimcilere verdiği ödülün yanı sıra projelerinin hayata geçirilmesinde ihtiyaç duyulan üretim, prototipleme, saha uygulamaları gibi geniş destekleriyle de çalışmaların ekonomiye kazandırılmasına katkı veriyor. Geçmiş yıllardaki YFYİ etkinliklerinde OSTİM Ödülünü alan birçok girişimci bugün OSTİM’in paydaşı olarak iş hayatında başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

19 girişimci sunum yapacak

2 Nisan Cuma günü saat 10.00’da 19 girişimcinin sunumlarıyla başlayacak olan etkinlik, Sağlığı Tasarlayanlar, Yenilik Yaratanlar ve İş Dünyasına Yön Verenler panelleriyle devam edecek. Etkinliğin öğleden sonraki programı ise ODTÜ Rektörü ve ODTÜ TEKNOKENT Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sayın Mustafa V. Kök’ün açılış konuşmalarıyla devam edecek. Konuşmaların ardından YFYİ Hızlandırma Programı’nı ve geleceğe #izbırakan girişimleri 16 yıldır destekleyen değerli iş ortaklarının vereceği çeşitli ödüllerle program son bulacak.

Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl bir ilke imza atacak olan YFYİ de girişimcilik dünyasının fark yaratan girişimlerinin birbirinden etkileyici sunumları online olarak takip ediliyor olacak. Türkçe ve İngilizce dillerinde yayınlanacak olan program YFYİ Youtube Türkçe ve YFYİ Youtube İngilizce kanallarından canlı izlenebilecek.

Programda, 12.40-13.30 arasında ödül töreni düzenlenecek. YFYİ 2020’nin ödülleri şu şekilde; Onedio Özel Ödülü, Koç Sistem Özel Ödülü, Elginkan Vakfı Uluslararası Program Ödülü, OSTİM Ödülü, TEB Ödülü ve Elginkan Vakfı Büyük Ödülü.

YFYİ Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.