Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Girişimci Ödülleri İçin Takvim Başladı

KOSGEB tarafından geleneksel olarak düzenlenen KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nin 4.sü için takvim başladı.
Ostim Editör
09 Temmuz 2015 10:56

KOSGEB tarafından geleneksel olarak düzenlenen KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri’nin 4.sü için takvim başladı. KOSGEB OSTİM Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ödül başvurularının 15 Haziran-16 Ağustos 2015 tarihleri arasında alınacağı bildirildi. Ödül başvuruların www.kobivegirisimcilikodulleri.gov.tr portalından yapılacağı belirtilen açıklamada, ödül mevzuatına ilişkin detaylı bilginin www.kosgeb.gov.tr adresinde yayınlandığı kaydedildi.

Ödül süreci
Başvurular, belirlenen kriterler üzerinden sistem tarafından değerlendirilecek ve puanlanacak. Ön değerlendirmeden geçen işletmeler başvuru evraklarını ilgili Hizmet Merkezi Müdürlüğüne iletecek. Başvurular Değerlendirme Komisyonları marifeti ile değerlendirilerek, her kategoride 5 olmak üzere toplamda 45 finalist belirlenecek. KOSGEB, özel sektör, kamu kurum/kuruluşları, ekonomi alanında öne çıkmış yazarlar ve üniversitelerden olmak üzere toplam 7 (yedi) kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi sonucu kategori birincileri belirlenecek.

Rakamlarla

  • 2012/1.108 işletme başvuru yaptı. Değerlendirme Komisyonları çalışmaları sonrasında 8 kategoride 5’er işletme olmak üzere toplam 40 finalist ve ödül sahipleri belirlendi.
  • 2013/3.058 başvuru girişi yapıldı. Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü kategorisinde 501, Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri kategorisinde 612, Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri kategorisinde 812 olmak üzere toplam 1.925 adet başvuru, yapılan ön değerlendirmelerde kabul edildi. Her bir kategoride 5 finalist olmak üzere toplam 40 işletme finale kaldı. Her kategori için ödül kazanan adaylar Ödül Jürisi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda belirlendi.
  • 2014/3.403 başvuru girişi yapıldı. Her kategoride 5’er adet olmak üzere toplamda 40 finalist belirlendi. Belirlenen 40 finalist; KOSGEB, özel sektör, kamu kurum/kuruluşları, ekonomi alanında öne çıkmış yazarlar ve üniversitelerden olmak üzere oluşturulan toplam 7 (yedi) üyeli Değerlendirme Jürisi tarafından değerlendirilmiş ve 8 kategori birincisi belirlendi.

 KATEGORİLER
Yılın Başarılı KOBİ Büyük Ödülü
KOBİ Büyük Ödülü
Yılın Başarılı KOBİ Ödülleri
İnovatif KOBİ Ödülü
İşbirliği, Güç Birliği Yapan KOBİ Ödülü
İhracatçı KOBİ Ödülü
Çevre Dostu KOBİ Ödülü Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri
Genç Girişimci Ödülü
Kadın Girişimci Ödülü
Küresel Doğan Girişimci Ödülü
İnovatif Girişimci Ödülü
Kadın Girişimci Ödülü
Küresel Doğan Girişimci Ödülü
İnovatif Girişimci Ödülü

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.