Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Gökçek, esnafa Shopping Fest’i anlattı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’te faaliyet gösteren bine yakın cadde ve çarşı esnafına, 8 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Ankara Shopping Fest 2012 için yapılanları ve yapılacakları anlattı.
Ostim Editör
28 Nisan 2012 00:00

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’te faaliyet gösteren bine yakın cadde ve çarşı esnafına, 8 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan Ankara Shopping Fest 2012 için yapılanları ve yapılacakları anlattı.

ATO Kongre Merkezi’nde düzenlenen Ankara Shopping Fast bilgilendirme toplantısına Başkan Gökçek’in yanı sıra Ankara Ticaret Odası Başkanı Salih Bezci, Ankara Vali Yardımcısı Mahmut Yıldırım, Halk Bank Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı İmamoğlu, ASGD Başkanı Canip Karakuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Cumhur Güven Taşbaşı, Ankara Shopping Fest Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Akbacakoğlu, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Yiğiner, OSTİM OSB Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztuna ve bine yakın esnaf, dernek ve oda başkanları katıldı.

“Yeni alışveriş cenneti” sloganıyla Ankara’yı ticaretin de marka şehri haline getirecek olan Ankara Shopping Fest 2012’de 22 gün boyunca esecek olan alışveriş, eğlence, hediye ve coşkuyu Başkent esnafına anlatan katılımcılar, bu tarihlerde Ankara’da yaşanacak karnavala ilişkin bilgiler verdiler. Ankara’nın önde gelen cadde ve çarşı esnafının bir araya geldiği toplantının açılışında konuşan ATO

Başkanı Bezci, festivalin olgunlaşma sürecini kısaca anlattı.
Çalışma Grubu Başkanı Mehmet Akbacakoğlu da aylardır bu büyük organizasyon için canla başla çalıştıklarını kaydederek, “Ama bir isim var ki onun desteği asla unutulmayacak. Tarihimizin değeri Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek. Gece geç vakitlere kadar çalıştı ve çalışmaya da devam ediyor. Ankara’mıza yaşanabilir kent ödülünü kazandırdığı ve kenti marka şehir yaptığı için teşekkür ediyoruz. Ayrıca bizim bu büyük çalışmamıza verdiği destek için de teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Başkan Gökçek: “Ankara’mız için bir ilke imza atacağız”

Konuşmaların ardından Shopping Fest 2012’de yapılan ve yapılacaklara ilişkin kısa bir film gösterisinin de gerçekleştirildiği toplantıda, marka şehir Ankara’yı, alışverişin ve ticaretin de marka şehri yapacak olan büyük organizasyona ilişkin Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, esnafa bilgi verdi.

“Ankara’mız için gerçekten bir ilke imza atacağız” diyerek sözlerine başlayan Başkan Gökçek, “Ben bu shopping Festi inanın çok önemsiyorum. Çünkü Ankara’mız gün geçtikçe büyüyor. Büyüdükçe iş imkânları bulmamız gerekiyor. Bir taraftan ticarete de destek vermek bizim için görev. 2 sene içerisinde toplam 233 bin kişi Ankara’ya göç etmiş. Bu Türkiye’deki pek çok vilayeti aşan bir nüfus” dedi.

Ankara’ya gelenleri desteklemenin görevleri olduğunu anlatan ve konuşması sık sık Başkent esnafının alkışlarıyla kesilen Başkan Gökçek, Ankaralı sanayicilere verdikleri destekten de kısaca bahsetti. Yaklaşık 4 sene önce Büyükşehir Belediyesi olarak önlerine koydukları hedefleri de katılımcılarla paylaşan Başkan Melih Gökçek, Ankara’daki metrekare açısından kişi başına düşen alış veriş merkezinin İstanbul’u geçerek birinci sırada yer aldığını söyledi. İnşaat konusunda da İstanbul’un neredeyse ikiye katlandığını belirtti.

Akrabalarınızı, eşinizi, dostunuzu Ankara’ya çağırın
Herkese festival boyunca şehir dışı veya yurtdışındaki tüm akrabalarını, arkadaşlarını, dostlarını Ankara’ya davet etmeleri konusunda çağrı yapanm Başkan Gökçek, “Yurtdışında da tanıtımlar yapacağız” dedi.

Anadolu Jet’in çok büyük destek sağlayarak, belli yerlerde kurduğu stantlarda belli bir miktar alışveriş yapan ve bu tarihler içerisinde Ankara’ya festival için geliş-dönüş bileti alan vatandaşlara istedikleri zaman kullanabilecekleri bir bileti hediye edeceklerini anlatan Başkan Melih Gökçek, TCDD’nin de hızlı trenlerde geliş-dönüş bileti alanlar ve belli bir miktar alışveriş yapan müşterilerine yüzde 50 indirim yapacağını kaydetti.

Ankara’daki yerel marketlerle ucuz gıda temini konusunda görüşmeler yaptıklarını ifade eden Başkan Gökçek, belli bazı ürünlerde yapılacak indirimlere ilişkin esnafın ATO’dan bilgi alabileceğini söyledi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.