Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Havayı Temizliyor Bulaşmayı Önlüyor

Ostim Teknopark firması Okyay Enerji Ar-Ge ve Mühendislik Tic. San. Ltd. Şti. tarafından geliştirilen CLEANWYND UV-C hava sterilizasyon cihazı; ortam havasını sterilize ederek hastalıklara sebep olan bakteri, virüs, mantar, küf gibi mikroorganizmaların solunum yolu ile bulaşmasını önlüyor.
Ostim Editör
30 Nisan 2020 17:45

Covid-19 salgını ile her alanda topyekün mücadele sürüyor. Yerli ve milli üreticiler de  teşhis ve tedaviden, salgının yayılmasını önleyici pek çok ürün ve hizmeti geliştirmeye devam ediyor.

Ultraviyole temelli sterilizasyon sistemlerinin tasarımı ve üretimini yapan Ostim Teknopark firması Okyay Enerji Ar-Ge ve Mühendislik Tic. San. Ltd. Şti., Covid-19 mücadelesine katkıda bulunmak üzere ortam havası sterilizasyon cihazları üretimine başladı.

Firma tarafından, yaşam alanlarında hava sterilizasyonu yapan, havadaki bakteri, virüs, mantar, küf gibi mikroorganizmaların solunum yolu ile bulaşmasını önleyen CLEANWYND UV-C hava sterilizasyon cihazı geliştirildi.

Toplu yaşam alanlarında solunum yolu ile bulaşabilecek hastalıklara karşı koruma sağlayan cihaz, içerisinde kullanılan kısa dalga UV-C kaynak, TiO2 (titanyum dioksit) ve gümüş katmanlar, hepa filtreler, karbon filtreler ve fanlar ile etkili bir biçimde havayı sterilize ediyor.

Ürünle ilgili bilgi veren Okyay Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kemal Okyay, şu açıklamayı yaptı: “İstenilen yere taşınabilen, sıcak, soğuk ve nemli tüm ortam şartlarında çalışabilen CLEANWYND UV-C; ev, ofis, iş yerleri, okul, hastane, ameliyathane, alışveriş merkezleri, sinema salonları, spor salonları, kamu kurumları restoran, banka, fabrika, paketleme ve depo alanları, ilaç ve kozmetik üretim tesisleri, laboratuvarlar, yemekhane, toplu taşıma araçları gibi insanların toplu halde bulunduğu kapalı tüm alanlarda kullanılabiliyor.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.