Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Hayallerindeki Projeleri Hayata Geçirdiler

Gazi Üniversitesi OSTİM Meslek Yüksek Okulu son sınıf öğrencileri hayallerindeki projeleri hayata geçirdi. OSTİM’de iş dünyasının beğenisine sundu.
Ostim Editör
09 Temmuz 2015 11:06

Gazi Üniversitesi OSTİM Meslek Yüksek Okulu son sınıf öğrencileri hayallerindeki projeleri hayata geçirdi. OSTİM’de iş dünyasının beğenisine sundu.

Elektrik-Elektonik, Makine Metal Teknolojileri, Kaynak ve Kalıp programlarında eğitim gören öğrenciler son dönem aldıkları proje tasarımı ve sistem analizi derslerinde danışmanlarıyla birlikte uygulamaya yönelik olarak hayata geçirdikleri 100’e yakın projeyi OSTİM METEM salonunda gerçekleştirilen yıl sonu proje sergisinde sergiledi.

“İş yerleri öğrencilerimizi talep ediyor”
Öğretim Görevlisi Dr. Uğur Gökmen, projelerin mezun olan öğrencilerin piyasa da hangi işi ne kadar yapabileceklerinin bir göstergesi olduğuna dikkat çekti. Uğur Gökmen, projelerin öğrencilerin hayal güçleri ve yaratıcılıklarıyla ortaya çıktığını belirtti. Sergide piyasada görülmeyen yeni ürünlerin olduğunu dile getiren Gökmen, öğrencilerin projelerin yüzde 70’ini okulun imkanlarıyla yüzde 30’unu ise OSTİM’li işletmelerden aldıkları destekle hayata geçirdiklerini vurguladı.

Uygulanan eğitim sistemiyle mezun olan öğrencilerin rahatlıkla iş sahibi olabildiğini belirten Gökmen, “Bizim 3+3 eğitim sistemimiz var. 3 dönem ders 3 dönem de iş yeri eğitimi. Bu iş yeri eğitimine gittikleri yerlerde öğrencilerimiz mezun olduğunda kalıyor. İş yerleri de öğrencimizin kalmasını talep ediyor. Mezun ettiğimiz öğrencilerin yüzde 70-80’i mezun olur olmaz iş bulabiliyor.” dedi.

HABERE AİT FOROĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.