Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Hedeflerimize Daha Çok Üreterek Ulaşabiliriz”

Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, “Ülke olarak önemli hedeflerimiz var. Bu hedeflerimize daha çok tatil yaparak değil, daha çok çalışarak, daha çok üreterek ulaşabiliriz.” dedi.
Ostim Editör
23 Temmuz 2019 10:08

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması önerilerine karşı, daha çok çalışmayı ve daha çok üretmeyi dile getirdi. Hükümetin aldığı idari izin kararlarının piyasaların tamamen durmasına yol açtığını belirten Özdebir, “Ülke olarak zor bir ekonomik süreçten geçiyoruz. Bizim ülke olarak şu an daha fazla tatile değil, daha fazla üretim yapmaya ihtiyacımız var.” dedi.

“Tatilin uzatılması doğru değil”

Turizmcilerin tatil taleplerini değerlendiren Özdebir, yaklaşan Kurban Bayramının zaten turizmin yoğun olduğu bir döneme denk geldiğini de hatırlatarak, “Bu yıl turizm zaten çok başarılı bir sezon geçiriyor. Kurban Bayramı da turizmin en yoğun olduğu ağustos ayına denk geliyor. Dolayısıyla 5 günlük Kurban Bayramı tatilini daha fazla uzatmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Uzun süreli tatiller üretimi büyük bir kesintiye uğratıyor.” diye konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Üretmeden tüketen milletler, önce haysiyetlerini, sonra da hürriyetlerini kaybedeceklerdir.’ sözünü hatırlatan Özdebir şu mesajı verdi. “Ülke olarak önemli hedeflerimiz var. Bu hedeflerimize daha çok tatil yaparak değil, daha çok çalışarak, daha çok üreterek ulaşabiliriz. Türkiye ekonomisi üretim odaklı bir yaklaşımla, yüksek katma değer yaratan ve ithalata bağımlı olmayan bir üretim modeli ortaya koyarak sağlıklı bir büyüme modeline kavuşacaktır. Bunu için de daha çok üretmek mecburiyetindeyiz. Üretmeyen bir ülke de sağlıklı bir büyümeye ulaşamaz.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.