Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“İhtiyaçlarımız İçin OSTİM’i Kullanacağız”

OSTİM’in üretim yeteneklerine dikkat çeken Altındağ Belediye Başkanı ve AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan adayı Dr. Veysel Tiryaki, “Biz belediye olarak ihitiyacımız olan şeyleri dışarıdan almayacak OSTİM gibi bölgeleri kullanacağız.” dedi.
Ostim Editör
03 Ocak 2019 15:58

Altındağ Belediye Başkanı ve AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan adayı Dr. Veysel Tiryaki, AK Parti Yenimahalle İlçe Başkanı Süleyman Alper İnceöz ve beraberindeki yöneticilerle birlikte OSTİM’i ziyaret etti.

OSTİM yönetimiyle istişarelerde bulunan Dr. Veysel Tiryaki, Belediye Başkanlığı döneminde Altındağ’a kazandırdığı hizmetler hakkında bilgi verdi.

“Ankara’nın inanılmaz üretim gücü var”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’de belediyelerin ihtiyaçlarını karşılayacak ürün ve hizmetlerin üretildiğine dikkat çekti. Aydın, Yenimahalle’nin işsizlik başta olmak üzere diğer toplumsal sorunlarının çözümü için OSTİM’li iş adamlarının üretim güçlerine işaret etti.

İş arayan insanların ürtime kazandırılarak ülkeye katkı sağlamalarının yolunun bulunması gerektiğini ifade eden Aydın, bunun çözümü için de üretimi artıracak yol ve yöntemlerin izlenmesi gerektiğini vurguladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin dünya genelinde 50’ye yakın kardeş şehri olduğunu dile getiren Orhan Aydın, “Ankara için kardeş şehirler çok önemli, bunu iki şehrin de yararına döndürebiliriz. Ankara’nın inanılmaz üretim gücü var. Bu modelleri o şehirlere taşıyabiliriz. Ulaşımda, raylı sistemlerden otobüslere, enerjiye, alt yapıdan, şehir planlamaya sıfırdan bir şehri Ankara’daki sanayicilerimiz kurabilir. Bu aynı zamanda Ankara’nın ekonomisini ve ihracatını artıracak ve işsizliği giderecek bir model olabilir.” dedi.

“Yapılanları bilmedikleri için yurt dışından getiriyorlar”

Altındağ Belediye Başkanı ve AK Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Dr. Veysel Tiryaki, son 15 yılda Türkiye’de belediye yönetimi anlayışının değiştiğine dikkat çekti. Belediyelerin işsizlik, eğitim gibi pek çok konuda da hizmet vermesi gerektiğini dile getiren Tiryaki, Altındağ Belediyesi’ndeki uygulamalarının Türkiye’deki pek çok belediye için örnek oluşturduğunu anlattı.

Yurt dışı temaslarında çeşitli belediyelerden ihtiyaçların tedariği noktasında talepler geldiğini ifade eden deneyimli siyasetçi, Orhan Aydın’ın önerilerinin çok önemli olduğunu belirtti.

OSTİM’in üretim yeteneklerini dikkat çeken Tiryaki, “Biz belediye olarak ihitiyacımız olan şeyleri dışarıdan almayacak OSTİM gibi bölgeleri kullanacağız. Bir römork yaptırmak istedim, Türkiye’de satılmıyordu. Benim istediğim ürünün yüzde 80 benzerini burada yaptılar. Burada yapılanları kimse bilmediği için yurt dışından getiriyorlar.” dedi.  

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.