Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

İŞBİRLİĞİNDE ÖNEMLİ ADIMLAR

Türkiye'de ilk kez bir büyükşehir belediyesi organize sanayi bölgelerinin alt yapısını hiçbir karşılık beklemeden yaptı.
Ostim Editör
30 Ekim 2012 15:52

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Organize Sanayi Bölgeleri tarafından yapılan hizmet protokolü hayata geçiyor. Türkiye'de ilk kez bir belediye tarafından atılan bu cesur adımla üretim üsleri alt yapfları tamamlanıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 'in bu örnek adımı Ekonomi bakanlığı tarafında da diğer belediyelere model oldu. Protokol gereği OSTİM'in su,yol ve çevre alanlarında dev hizmetler hayata geçti. Protokolden sonra mevcut ostim altyapısı aski tarafından işletilmektedir. Bu bağlamda altyapı arızalarına aski tarafından süratle müdahale edilmektedir. Ostim ve aski arasında sağlanan koordinasyon ile altyapı konusunda daha kaliteli ve daha hızlı hizmet akışı sağlanmıştır. Aski tarafından bölgemzin altyapı eksikleride aski tarafından süratle giderilmektedir. Çevre düzenleme: Toplam 13451 metrekare yeşil alanın düzenlenmesi ankara büyükşehir belediyesi çevre koruma daire başkanlığı ile ostim osb müdürlüğümüzün ortak çalışması ile tamamlanmıştır. Yeni düzenlenen yeşil alanlarda su ve elektrik altyapısı ostim osb tarafından, yapısal ve bitkisel peyzaj çevre koruma tarafından yapılmıştır. Ayrıca bölgemizdeki tüm aktif yeşil alan ve refujların çevre koruma dairesi tarafından bakımı yapılmaktadır. İçmesuyu, pis su, yağmursuyu hatları ve işletilmesi: Protokolden sonra aski kurumu tarafından bölgede oluşan altyapı arızalarına koordineli çalışma neticesinde süratle müdahale edilmektedir. Mevcut altyapının devir edilmesi ve katılım bedelleri konusunda yaşanan sorunların giderilmesi için hazırlanan protokol imza aşamasında. 400 Metre yeni içme suyu hattı, 800 metre pis su ve yağmursuyu hattı imalatı aski tarafından tamamlandı.Yol ve asfalt çalışmaları: Toplam 35000 metrekare yeni yol açılması ve yol genişletmesi yapıldı Diğer taraftan bölgenin % 70 lik kısmında eski asfaltlar kazınarak yeni asfalt alındı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.