Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Isparta ‘Savunma’ İçin Tura Çıktı

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, savunma sanayine yönelik bölgesel potansiyeli kümelenmeyle harekete geçirmeyi hedefliyor.
Ostim Editör
09 Temmuz 2015 09:40

Sektörel kümelenme çalışmalarına yönelen Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, savunma sanayine yönelik bölgesel potansiyeli kümelenmeyle harekete geçirmeyi hedefliyor.

Isparta? Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ITSO Meclis Başkanı Osman Şahlan ve beraberindekiler OSTİM???'de temaslarda bulundu. ITSO heyetine kümelenme ve projeler hakkında bilgiler aktarıldı.??

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, OSTİM ziyareti ile ilgili yaptığı değerlendirmede, amaçlarının bölgedeki çalışmaları yerinde incelemek, örnek almak ve Isparta’ya sağlanacak katkıları belirlemek olduğunu belirtti.

Beraberinde Meclis Başkanı Osman Şahlan ve ITSO danışmanı Cemil Antalyalı ile OSTİM’e gelen Başdeğirmen, kurum olarak savunma sanayi ile ilgili rapor hazırladıklarını ve bu doğrultuda çeşitli temaslarda bulunduklarını vurguladı.

ITSO Başkanı Başdeğirmen şunları kaydetti: “Isparta artık savunma sanayiinde gelişen ve büyüyen bir şehir. Isparta’da Kara Havacılık Okulu, askeri eğitim merkezleri ve komanda okulu, uçak bakım hangarı var. Savunma ile ilgili birçok konuda Isparta üs haline gelmek üzere. Savunma Bakanlığı Sanayileşme Daire Başkanı’nı ziyaret ederek bir rapor sunduk. Daha sonra da OSTİM’den bilgiler almak istedik. Burada yapılan sunumlardan çok etkilendik.

OSTİM’de yapılanları görünce heyecanlandık ve gurur duyduk. Sanayileşmede, büyümede Isparta olarak bizlerin sağlayabileceği katkıları masaya yatırdık.”

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.