Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

"Kalkınma yerlileşmeyle başlar"

Bakan Özlü: “Üreticilerimizi Türkiye’nin yerlileşme şemsiyesi altında toplanmaya davet ediyorum.”
Ostim Editör
24 Mart 2018 11:47

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. 

OSTİM OSB’yi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın'ın temsil ettiği genel kurul, divan heyetinin seçimin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Geçmiş dönem faaliyetlerini anlatan OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü, OSB’lerin Türkiye ekonomisindeki yerine işaret ederek, “OSB’ler olarak 1 milyon 760 bin istihdam sağlıyoruz. Sayın Bakanımızın koyduğu iki buçuk milyon istihdam hedefine de inşallah ulaşacağız.” dedi.

OSB’lerin taleplerini de dile getiren Kütükçü, destek ve teşvikleri için Bakan Özlü’ye teşekkür etti.

"Ürün çeşitliliğinde Avrupa da 7. sıradayız"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Üretim Reform Paketiyle OSBÜK’ün tüzel kişilik kazandığını hatırlattı. Özlü konuşmasında şunları söyledi: “OSBÜK’e üyelik zorunluluğu getirdik. Sizlerden isteğim; tüm OSB’lerimizle diyalog içinde olmanız ve genç girişimcilere sahip çıkıp onlara destek olun.

Bakanlığımız tarafından 311 adet OSB ye sicil verilerek tüzel kişilik kazandırılmıştır. 52 bin KOBİ OSB’ler de faaliyet gösteriyor. Kobilerimizin 1176 adet projesine destek verdik. OSB’lerin tam kapasiteyle faaliyete geçirilebilmesi için sürdürülebilir tedbirler alıyoruz.

OSB’lerde istihdam şartıyla bedelsiz arsa tahsis yönetmeliğini çıkarttık. Sanayide üretilen ürün çeşitliliği bakımında Avrupa da 7. sıraya yükseldik. Kalkınma yerlileşmeyle başlar. Ben bütün sanayicilerimizi, üreticilerimizi Türkiye’nin yerlileşme şemsiyesi altında toplanmaya davet ediyorum.

OSB’lerin geliştiğini görmek bizleri memnun ediyor. OSBÜK’ün teşkilatlanmasını tamamlanmasını istiyoruz. Nitelikli personel kadrosu ve bütçesiyle güçlü bir teşkilat olması lazım. Biz Bakanlık olarak OSBÜK ün arkasındayız.”  

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.