Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kalkınmanın Tarafları İş Birliğini Konuşacak

OSTİM Teknik Üniversitesi ve Memur-Sen Konfederasyonu ortaklığında düzenlenen, Kamu Yönetimi ve Kalkınma/Yeni Bir Güç Birliği Arayışı Kongresi’nde, kalkınmanın üç temel ayağı; kamu, özel sektör ve akademi arasındaki iş birliğinin bugünü ve yarını ele alınacak, daha güçlü ve etkili yeni iş birliğinin imkân ve yöntemleri masaya yatırılacak.
Ostim Editör
02 Aralık 2020 16:39

9-10 Aralık 2020 tarihlerinde video-konferans yöntemiyle gerçekleştirilecek kongre; kamu, özel sektör ve akademi temsilcilerini bir araya getirecek.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un katılımlarıyla gerçekleşecek, alanında yetkin isimlerin bildiri sunacağı kongrede; kalkınmanın üç temel ayağı olan kamu, özel sektör ve akademi arasındaki iş birliği tüm yönleriyle konuşulacak.

Üçlü sacayağının iş birliğinin bugünü ve yarınının ele alınacağı, daha güçlü ve etkili yeni iş birliği imkân ve yöntemleri müzakere edileceği Kamu Yönetimi ve Kalkınma/Yeni Bir Güç Birliği Arayışı Kongresi’nde; kalkınmada yönetişim, satın alma politikaları, dijital dönüşüm, insan kaynaklarının rolünün de tartışılacağı etkinlikte konular çok geniş bir bakış açısıyla ele alınacak.

Kongrenin ana başlıkları; Kalkınma ve Kamu İlişki, Kalkınmada Üçlü İş Birliği: Yöntem, imkanlar ve zaaflar. Kamu personelinin kalkınmadaki rolü, Sektörel Tespitler ve Görüşler olarak açıklandı.

Programa; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Fatih Kacır, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, OSTİM Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Orhan Aydın, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mete Gündoğan, Ufuk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sencer İmer, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nden Prof. Dr. Onur Ender Aslan, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Muhittin Şimşek, AselsanNet Genel Müdürü İsmail Karahan, EÜAŞ Genel Müdürü Dr. İzzet Alagöz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Serkan Keleşer gibi alanının önde gelen isimleri yer alacak.

Programla ilgili detaylı bilgiye, https://www.ostimteknik.edu.tr/kamu-yonetimi-ve-kalkinma-kongresi-964 adresinden erişilebilir.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.