Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kauçuk Kümede Gözler Yatırıma Çevrildi

Yeni yönetim ticari fırsatlar için şirket kurmayı düşünüyor.
Ostim Editör
12 Şubat 2015 10:21

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi 1. Olağanüstü Genel Kurulu’nda yeni yönetim işbaşına geldi. Küme, yeni dönemde yatırım için şirket kurma hedefinde.

Kauçuk Küme, 2015’e yeni yönetimiyle girdi. Kümenin ODTÜ OSTİM Teknokent’teki Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı yürüten Mustafa Korkmaz, bir araya gelmenin bir başlangıç olduğunu dile getirdi. Korkmaz, “Bu topluluğu gelecek kauçuk nesli hayırla yad edecektir. Var olmanın güzel işler yapmanın tek temeli böyle bir küme olmak. Türkiye’de kauçuk denildiği zaman Bursa’ya gidiliyordu ama artık bundan sonra Ankara var.” dedi.

Faaliyet raporunu okuyan Küme Koordinatörü Dr. Kayhan Olanca 2015 yılı hedeflerini anlattı. Ticari etkinliği artırmak için yöntemlerin araştırıldığını kaydeden Olanca, “2015 için en büyük hedefimiz şirketleşmek olacaktır.” dedi. Kayhan Olanca şu açıklamada bulundu: “Kümemizin bünyesinde değişik yatırımları yapabileceğimiz bir şirkete ihtiyacımız var. Çünkü küme mevzuatı maddi konularda, ticaret yapmamıza izin vermiyor.”

“Kale gibi arkanızdayız”
OSTİM Denetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM’in yüksek teknolojili ürün üretmeyi amaç edinmiş ileri görüşlü sanayicilerden oluştuğunu belirtti. Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi’nin en genç küme olduğuna dikkat çeken Zeydan, “Ben bu kümeyi joker küme olarak değerlendiriyorum. Çünkü diğer kümelerin üyeleri, kauçuk teknolojileri kümesiyle irtibatlı. Önemli bir kümenin üyeleri olarak bizler her zaman sizlerin kale gibi arkasındayız, destek olacağız. El ele gönül birliği içerisinde dünya bir yerlere koşarken biz de boş durmayacağız. Teknolojik bütün yenilikleri yerinde takip edeceğiz.” dedi.

Yeni dönemde Küme Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, küme içerisinde ihtiyaç duyulan güvenin önemine temas etti. Güvenç, “Bu olduğu zaman istediğimiz seviyeye çıkabiliriz. Bütün test laboratuvarlarımızı, banbury’i ve geri dönüşümü kurabiliriz. Katma değeri yüksek ürün üretmemiz lazım ve ürünlerimizi çeşitlendirmeliyiz.” dedi.

Küme, Avrupa’da söz sahibi
Yönetim Kurulu Üyesi Akman Karakülah, kümenin kısa zamanda hızlı ilerlediğine değindi. Deneyimli sanayici, “Yurtdışına gittik oradaki kümelerle, devlet birimleriyle birebir görüştük. Bunlarla ayrı ayrı görüşmemiz mümkün değil bu kümenin gücüyle oldu. Kümemiz dünyada da ses getirdi. Avrupa Elastomer ve Polimer Ortaklık Girişiminin kurucu üyesi olduk. Bu sizlerin sayesinde oldu.” yorumunu yaptı.

“Yaptığımız işleri paylaşıyoruz”
OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, bütün kümelerle işbirliği içinde olduklarını, kümelerin başarılarıyla OSTİM’in de gücünün arttığını vurguladı. Yapılan çalışmaların Türkiye’deki diğer bölgelerden ve yurtdışından da takip edildiğini dile getiren Aydın, “Biz bu yaptığımız işleri yazıyoruz, paylaşıyoruz. Biz yaptık kimse yapmasın diye bir şey yok. Bu yaptığımızı herkes yapsın diğer bölgelerde yapsın diğer şehirlerde yapsın.” dedi.

Görev dağılımı
Mali rapor ve denetim kurulu raporu okunarak üyelerin ibrasına sunuldu. Raporların kabulünün ardından Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri yapıldı. Kümenin Yönetim ve Denetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Başkanı: Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Akman Karakülah, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı: Turan Değirmenci, Sayman Üye: Adife Aykaç, Üyeler: Emira İpek,Osman Arabacı, Yusuf Ziya Korkmaz.
Denetim Kurulu Üyeleri: Fatih Ören, İbrahim Osman Keskinkayaer, Kadir Erdal

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.