Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kauçuk Kümesi’nden Eğitim Protokolü

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince alınması zorunlu olan “Mesleki Yeterlilik Belgesi” için OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi (OMEM) ile protokol imzaladı.
Ostim Editör
18 Şubat 2014 11:08

OSTİM Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince alınması zorunlu olan “Mesleki Yeterlilik Belgesi” için OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi (OMEM) ile protokol imzaladı.

OSTİM bünyesindeki en genç küme olan Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi, üyelerine yönelik önemli bir adım attı. Küme, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıf olarak nitelenen işyerlerindeki çalışanlar için eğitim programı başlatıyor. Bu doğrultuda OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi’yle (OMEM) işbirliğine giden Kauçuk Teknolojileri Kümelenmesi, üye işyerlerindeki çalışanlarını, 24 kişilik gruplar halinde toplam 40 saatlik eğitime alacak. Eğitimlerin 20 saati teorik, kalan kısmı da işyerlerinde uygulamalı olarak yürütülecek Eğitime ilişkin protokol, Küme Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Korkmaz ve Merkez Müdürü Celalettin Erbay tarafından imzalandı.

“Yetişmiş personele ihtiyaç var”
Çalışmayla ilgili değerlendirmelerden bulunan Celalettin Erbay, mesleki eğitimin önemine işaret ederek, küme ve dernekler aracılığıyla eğitimi daha geniş tabanlara ulaştırdıklarını bildirdi. Erbay, “Kauçuk teknolojileri yeni bir alan ve yetişmiş personele ihtiyaç var. İhtiyaç olan her yerde eğitim yapılması lazım.” dedi.

Küme kimliği altında eğitimlere kolayca ulaşabildiklerini kaydeden Mustafa Korkmaz da, “Küme kabul edilebilir bir yapı ve bereketi var. Kümemizin eğitimlere değer veren yapısı ile en büyük şansı OSTİM’in içinde yer almasıdır.” diye konuştu.

Bilindiği üzere; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’na göre; mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamıyor.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.