Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kıbrıs’ın Dikkatini OSTİM’e Çekecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu OSTİM’i ziyaret etti. OSTİM'i tanımaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükelçi, "Ülkemdeki yetkililerin dikkatini OSTİM örneğine çekerek Kıbrıs’ta da OSTİM benzeri örnekler yaratabilir miyiz? Bugünkü ziyaretim açısından bu çok değerli oldu.” dedi.
Ostim Editör
07 Mart 2023 15:58

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu OSTİM’i ziyaret etti. OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Başkanvekili Sıtkı Öztuna, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM OSB Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca ve OSTİM Kümelenme Koordinatörleri tarafından karşılanan Büyükelçiye, OSTİM hakkında bilgiler verildi.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) üyesi EMGE Elektromekanik Gereçler Endüstrisi A.Ş. ve Ostim Teknopark firması STM’de ürünler hakkında bilgi alan Büyükelçi Korukoğlu’na, Ostim Teknopark Genel Müdürü Dr. Derya Çağlar da Ostim Teknopark’ın çalışmalarını anlattı.  

OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek ile de bir araya gelen İsmet Korukoğlu, iş birliği imkanları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

“Türkiye’nin bilgi birikimini OSTİM’de gördük”

OSTİM’i tanımaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükelçi Korukoğlu, “OSTİM’in başarılarını KKTC’ye nasıl aktarabilirizi konuştuk. Türkiye’nin bilgi ve birikiminin aynısını OSTİM’de de gördük. Bu konuda da ülkemdeki yetkililerin dikkatini OSTİM örneğine çekerek Kıbrıs’ta da OSTİM benzeri örnekler yaratabilir miyiz? Bugünkü ziyaretim açısından bu çok değerli oldu.” dedi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.