Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Kırgızistan Savunma İhtiyaçlarında OSSA ile İş Birliği Yapacak

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Kırgızistan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı Kırgızkural Devlet Şirketi ve Kırgızistan Silahlı Kuvvetlerin Gazileri ‘SOYUZ-92’ Derneği arasında iş birliği sözleşmesi imzalandı.
Ostim Editör
20 Nisan 2022 10:03

OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen imza töreninde Kırgızkural Devlet şirketi ile sözleşmeyi OSSA adına Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Alkan, Kırgızkural Devlet Şirketi adına Başkan Erkin Osmonov imzaladı.

SOYUZ-92 Derneği ile yapılan iş birliğinde sözleşmeyi OSSA Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, SOYUZ-92 Derneği adına da Nurjan Sagymbaev imzaladı.

Sözleşme ile yaklaşık 300 üyesiyle çalışmalarını yürüten OSSA, Kırgızkural Devlet Şirketi ve SOYUZ-92 derneği ile birlikte savunma ve havacılık sektörlerinde karşılıklı yarar temelinde her türlü bilgi paylaşımı, iş geliştirme, ürün ve hizmet tedariği amacıyla projeler geliştirilecek.

SOYUZ-92

Dernek, başta Kırgızistan olmak üzere ayrıca yakın coğrafyalar için de savunma ve havacılık sektörlerinde ihtiyaç olan yarı mamül, mamül, bitmiş ürün tedariği ve entegrasyon çalışmaları konusunda ithalat ve ihracat süreçlerini yürütüyor.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.