Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“Kümelenme Örneklerinde OSSA Ön Sırada”

Emekli Subay, Güvenlik Danışmanı ve Yazar Mete Yarar kümelenmelerin küçük şirketlerin için önemine işaret ederek, “Kümelenme örneklerinde OSSA ön sırada. Türkiye savunma sanayiinde dünyada önemli bir yere geldi.” dedi.
Ostim Editör
03 Eylül 2020 16:06

OSTİM’i ziyaret eden Yarar, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bağören ve yönetim kurulu üyeleri ve OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Koordinatörü Ece Umay ile bir araya geldi.

Mete Yarar, küçük işletmelerin çok önemli olduğunu belirterek, “Yenilik ve inovasyon küçük şirketlerle gelişir. Büyük şirketler zaten uzun süreli iş planlarını yapıyorlar, yenilikleri kısa sürede hayata geçirebilmeleri zor oluyor.” dedi.

Kümelenmelerin şirketlere sağladığı fırsatlara dikkat çeken Yarar, şunları söyledi: “Kümelenmeler, küçük şirketlerin büyüyebileceği ekosistemi oluşturuyor. Kümelenme örneklerinde OSSA ön sırada. Türkiye savunma sanayiinde dünyada önemli bir yere geldi. Defense News Top 100 listesinde 7 firma ile yer alarak Fransa’nın önüne geçtik. Bunu devam ettirmek önemli.”

Yarar, daha sonra OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek'i de ziyaret etti.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.