Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Meslek Duayenleri Birikimlerini Paylaşacak

Ankara Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen ve OSTİM Vakfı tarafından yürütülecek olan “Bir Bilge Bin Bilge” projesi sözleşmesi imzalandı.
Ostim Editör
04 Temmuz 2013 14:09

Ankara Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen ve OSTİM Vakfı tarafından yürütülecek olan “Bir Bilge Bin Bilge” projesi sözleşmesi imzalandı.

Ankara Kalkınma Ajansı 2012 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer bulunan ve OSTİM Vakfı tarafından yürütülecek olan “Bir Bilge Bin Bilge” başlıklı proje sözleşmesi imzalandı. Genel anlamıyla emekli beyin gücünden daha fazla yararlanılmasını sağlamayı amaçlayan proje, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztuna ve Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı tarafından imzalandı.

Proje imzası sırasında projeyle ilgili detaylara değinen OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, projenin genel çerçevesini şu şekilde çizdi: “Ankara’da OSTİM Vakfı ve OSTİM OSB Müdürlüğü işbirliğinde kurulacak olan ‘Kıdemli Uzman Hizmetleri Sistemi’ ile mesleğinin duayeni olmuş kişilerin deneyimleri sayesinde elde ettikleri bilgiyi toplumsal faydaya sunabilecekleri bir yapı oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu kişilerin bilgi ve deneyimlerini işletmelerle paylaşmalarını, sosyal yaşama katılımlarını arttırmayı, beşeri ve entelektüel sermayenin ortaya çıkarılmasını hedefliyoruz.”

Aydın ayrıca, kalıcı bir danışmanlık modeli oluşturarak kıdemli uzmanların bilgi ve deneyimleriyle iş yaşamına destek olmalarını sağlamayı amaçladıklarını da dile getirdi. Aydın, bu sistem sayesinde yıllarını belli bir alana vermiş uzmanların aktif iş yaşamları sonrasında da iş ve sosyal yaşama katılabilecekleri ve zihinlerini canlı tutabilecekleri bir sistem kurmayı hedeflediklerini belirtti.

Projenin Ankara'ya ve hedef gruplara hayırlı olmasını temenni eden Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı da, hayata geçirilmesi düşünülen sistemin son derece yararlı olacağını ve önemli bir boşluğu dolduracağını dile getirdi. Balcı, bu sistemle deneyimli beyinlerin özellikle genç girişimcilere çok büyük katkılar sağlayacağına inandıklarını belirtti.

HABERA AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.