Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Öncelikli Alanlar İçin ‘Destek Çağrısı’

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, görev alanları ile ilgili konularda yerli tasarım ve üretime yönelik araştırma, geliştirme projelerinin desteklenmesi için çağrıya çıktı.
Ostim Editör
12 Ağustos 2015 15:56

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, görev alanları ile ilgili konularda yerli tasarım ve üretime yönelik araştırma, geliştirme projelerinin desteklenmesi için çağrıya çıktı. Başvurular süresi 01 Temmuz 2015 – 17 Ağustos 2015 (dâhil) tarihleri arasında alınacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 2015 Yılı Birinci Dönem Ar-Ge Projeleri Destekleme Çağrısı’na çıktı. UDH Araştırmaları Merkezi Başkanlığı Ar-Ge Proje Destekleri kapsamındaki çağrıyla; Demiryolları, Denizcilik, Elektronik Haberleşme ile Havacılık ve Uzay öncelikli alanlarında, yerli tasarım ve üretime yönelik olarak gerçekleştirilecek Ar-Ge projeleri %75 hibe oranıyla 36 aya kadar desteklenecek.
Proje konularında; Kablosuz Haberleşme, 5G Teknolojileri, Nesneler İnterneti, Akıllı Kent, Akıllı Ulaşım, Yeşil Bilişim, İnsansız Hava Aracı, Uydu Sistemleri, Yüksek Hızlı Tren, Dizel Motor, Modüler Metro Aracı, Gemi Yakıt Takip Sitemleri, Denizcilik Eğitim Simülatörleri, Gemi Sevk Sistemleri gibi konuların öne çıkıyor.

Bakanlık web sitesinde yer alan açıklamaya göre, başvuruların 1 Temmuz-17 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacağı ve bu tarihler dışında yapılacak olan başvuruların kabul edilmeyeceği duyuruldu.

Destek çağrısının detaylarına, Ulaştırma Bakanlığı UDH Araştırmaları Merkezi Başkanlığı’nın web sayfasından ulaşılıyor. (http://www.udhb.gov.tr/h-5-ar-ge-destekleri.html)

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.