Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSB-ORSİAD; Sanayiciler için Elele

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı Ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) 12. Olağan genel kurulunu dernek binasında gerçekleştirdi.
Ostim Editör
30 Aralık 2011 00:00

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı Ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) 12. Olağan genel kurulunu dernek binasında gerçekleştirdi.

Genel Kurulun Divan Başkanlığını Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın yaparken, Ostim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztuna ve Ostim Koordinatörü Bünyamin Kandazoğlu da divan heyetine seçildi.
Ostim ve İvedik bölgesindeki sanayici ve işadamlarının üye oldukları ORSİAD, sanayiciler arasında ve Ankara’daki etkinliğini artırıyor. Dernek Başkanı Özcan Ülgener genel kurulda yaptığı konuşmada derneğin 2010 yılında gerçekleştirdiği seminer, toplantı, fuar ve iş gezisi, kurum kuruluş ziyaretleri, basın ve halkla ilişkiler çalışmaları ile Ostim OSB ile işbirliklerine ilişkin bilgiler verdi. Ülgener, geride bırakılan çalışma döneminde “Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi” kuruluşunu tamamladıklarını, önümüzdeki çalışma takviminde kooperatif çalışmalarına hız vereceklerini söyledi.
Başkan Ülgener, her yıl Ramazan ayında düzenledikleri geleneksel iftar yemeğinin bir sembol haline geldiğini de belirterek, “Her kesimi bir araya getiren geleneksel iftar programıyla derneğimiz hem içinde bulunulan ayın hakkını ifa etme bilincini üstlenmiş hem de sosyal sorumluluk alanındaki adımların artırılması adına ciddi mesajlar vermeyi amaçlamıştır. Bu alanda yapılan çalışmaların önemli bir yönü de devlet ricali ile yetiştirme yurtlarında kalan kimsesiz çocukları ve huzurevlerindeki yaşlıları bir araya getirmek olmuştur” diye konuştu.

Adın: “ORSİAD çözüm ortağımız”
Divan Başkanı Aydın da, sivil toplum kuruluşlarının önemini vurgularken, ORSİAD’ın OSB ile kolkola ve özellikle patlamalardan sonra dost kuruluş tavrı ile kendini kanıtladığını söyledi. Aydın, “Ostim OSB olarak gerek bölgemiz için, gerekse ülkemiz için birçok projemiz var. Bu projelerimiz bizi kamuoyunda güçlü kılıyor. Ostimli sanayicilerimizin ve buradaki sivil toplum örgütlerinin gücü ile bu tür işlere soyunuyoruz. Projeleri birlikte takip edeceğiz, birlikte omuz vereceğiz. OSB olarak ORSİAD’a her türlü katkıyı ve desteği vermeye hazırız” diye konuştu.
Kurula konuk olarak katılan Ostim OSB Müdürü Adem Arıcı da söz alarak derneğin Organize Sanayi Bölgesi’nin yaşanan güncel olaylarda adeta gözü kulağı ve sesi olduğunu belirterek, ORSİAD’ın Ostim için taşıdığı önemi vurguladı.

“ORSİAD 2011’de daha etkin olacak”
Dernek yönetimi yeni çalışma dönemi raporunu da sundu. Raporda “sanayi ve ticaret hayatımızda; birlik ve beraberlik içerisinde yapabileceğimizin en iyisini yapabilmek, yardımlaşma ve dayanışma içinde çalışanımıza, bölgemize ve milletimize fayda üretmek azim ve gayretindeyiz” denildi.
ORSİAD yeni çalışma döneminde özetle hizmet binasının düzenlenmesi, üye potansiyelinin genişletilmesi, sivil toplum örgütleri ile işbirlikleri, eğitim ve seminer çalışmaları, üyeler arası kaynaşmayı sağlayacak etkiniler, ihale bilgilendirme çalışması, basın yayın, mesleki sorunların takibi ve derneğin veb sayfasının etkinleştirilmesi gibi faaliyetlerde bulunacak.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.