Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSBÜK’de Özdebir dönemi başladı

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 9. Olağan genel kurulu yapıldı.
Ostim Editör
30 Aralık 2011 00:00

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 9. Olağan genel kurulu yapıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin ‘ikiz kule’ tesislerinde gerçekleşen ve divan başkanlığını Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın yaptığı genel kurulda tek liste ile seçime gidildi ve yönetime Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’in oluşturduğu liste seçildi.

OSBÜK’ün 2010 yılı faaliyetleri, denetim raporları ile bilanço gelir-gider tablolarının görüşülerek ibra edildiği toplantıda eski başkan Mahmut Yılmaz, başkanlığa yeniden aday olmadığını belitti. Yılmaz, görev yaptığı süre içinde kendisine destek olan OSB yöneticileri ile Sanayi Bakanlığı bürokratlarına teşekkür ederek veda etti.

Süresi biten yönetim ve denetim kurulu seçimine tek liste aday oldu. Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir’in başkan adayı olduğu ve çoğunluğu bir önceki yönetim kurul üyelerinden oluşan liste oy birliği ile göreve getirildi. Seçim sonrası konuşan Özdebir, delegelere teşekkür ederken, gelecek dönemlerde daha dengeli ve tüm bölgeleri kapsayacak bir yönetim oluşumu için çalışacaklarını belirtti. Özdebir, “Yaşanan deneyimlerle daha iyi, daha verimli ve kuruluşumuzun işlevini artırıcı işler yapmak istiyoruz” dedi.

OSBÜK Yönetim Kurulu şu şekilde belirlendi:
Asil Üyeler: Nurettin Özdebir, İlhan Parseker, Cahit Nakiboğlu, İsmail Kadıoğlu, Tahir Büyükhelvacıgil, Ahmet Hasyüncü, Bekir Sütç, Mustafa Yağlı, Hakkı Attaroğlu.
Denetim Kurulu: Salih Zeki Murzioğlu, Hasan Hüseyin Erkoç.
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.