Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSİAD’ın başkanı Adnan Keskin

Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği’nin 18. olağan genel kurulu yapıldı. Genel kurulda OSİAD başkanlığına Adnan Keskin seçildi. Genel kurulda, sanayici ve işadamlarına “İşçi çıkarmayın” tavsiyesinde bulunuldu.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ostim Sanayici ve İşadamları Derneği’nin 18. olağan genel kurulu yapıldı. Genel kurulda OSİAD başkanlığına Adnan Keskin seçildi. Genel kurulda, sanayici ve işadamlarına “İşçi çıkarmayın” tavsiyesinde bulunuldu.

Genel kurulun açılışında konuşan eski Başkan Nihat Güçlü, bayrağın yeni arkadaşlara teslim edileceğini söyledi. Görev yaptığı 4 yıl boyunca OSİAD’a faydalı olmaya çalıştıklarını belirtti.
Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, 18 yıl önce OSİAD kurulurken çok mutlu olduklarını, derneğin bu süre içerisinde büyük atılımlar yaptığını, adını Türkiye ve dünyaya duyurduğunu ifade etti. Türkiye’de üretim yapmanın güçlüklerine değinen Karakoç, “Böyle bir ortamda işadamlarının ayakta kalması bile çok büyük bir başarı” dedi.

Akyürek: İşçi çıkarmayalım
İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Akyürek ise OSİAD’ın başarılı çalışmalar yaptığını, çok sayıda SİAD’ı gördüğünü, OSİAD’ın tek rakibinin TÜSİAD olduğunu söyledi. İş dünyası ile siyasetçilerin ekonomik krizle ilgili algılarının farklı olduğuna dikkat çeken Akyürek, “Siyasetçiler krizi algılayamıyor” dedi. Parayı elde tutmanın ya da dövize çevirmenin krizi ağırlaştırdığını anlatan Akyürek, “Krizde ilk tasarrufu işçi çıkararak yapmamalıyız. Bu ağır dönemi, birlikte dayanışma içinde atlatmalıyız” diye konuştu.

Aydın: Kümelenme ile rekabetçi yanımız artacak
OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın da açlık ve yoksulluk içindeki bir topluma paket dağıtmanın çare olmadığına dikkat çekti. Sanayicilerin üretimlerini, ihracatlarını ve istihdamlarını artırmaya çalıştıklarını belirten Aydın, Ostim’deki sanayicilerin rekabetçi yanlarını artırmak amacıyla bir dizi çalışma yürüttüklerini söyledi. Ostim’de yürütülen kümelenme çalışması hakkında bilgi veren Aydın, bu amaçla iş ve inşaat makineleri, yenilenebilir enerji, medikal malzeme ve sağlık ile savunma sanayi alanındaki kümelenme çalışmasının önemli mesafe kat ettiğini söyledi.

OSİAD Yönetim Kurulu: Adnan Keskin (Başkan), Nihat Özönder, Ali Özdemiroğlu, Hasan Gürel, Şadan Aycan, Ahmet Erbasan, Erol Akkaya, Özgür Bayraktar, Ahmet Kurt, Kemal Değirmenci, Serhad Şahin.

Denetim Kurulu: Rıfkı Güvener, Nihal Ermiş, Fikri Gürdal.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.