Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSSA: “Milli Projelere Desteğimiz Artarak Devam Edecek”

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), bir haber sitesinde yayınlanan, ‘Savunma sanayisinde kur krizi’ başlıklı habere ilişkin yaptığı açıklamayla, “İki paydaş arasında geçen yazışmalar, amacından saptırılarak kamuoyuna servis edilmiştir. OSSA, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada milli projelere desteğini ve katkısını artırarak devam ettirecektir.” görüşünü vurguladı.
Ostim Editör
08 Ocak 2022 12:06

Türk savunma ve havacılık sanayii ana yüklenici ve KOBİ’leriyle birlikte geliştirdiği özgün ürünlerle elde ettiği başarılar sayesinde tüm dünyanın yakın takibinde.

OSSA, 283 nitelikli üye KOBİ firması ile birlikte ana savunma sanayii firmalarının yerli ve milli projelerinin, en önemli paydaşı ve destekçisi konumunda.

OSSA, bir haber sitesinde yayınlanan ‘Savunma sanayisinde kur krizi’ başlıklı habere ilişkin yaptığı açıklamada, milli projelere desteğini bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da artırarak devam ettireceğini kaydetti.

OSSA Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

“Haberde, OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) tarafından Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’ye (TUSAŞ) hitaben yazılan yazıdan yola çıkılarak, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın törenle açılışını yaptığı tesislerde Milli Muharip Uçak projesini yürütecek olan TUSAŞ'ın, alt yüklenicileriyle kur krizi yaşadığı ortaya çıktı.” fikri öne sürülmüştür.

Ülkemizin savunma ve havacılık alanında en önemli projelerinden biri olan Milli Muharip Uçak (MMU) projesinin yürütüleceği tesislerin açılışı sonrasında bu tarz bir haberin yapılması; hem ülkemizin bekası için var gücü ile çalışan kurum ve firmalarımıza hem de projenin işleyişine zarar verme niyeti taşımaktadır.

İstiklal ve istikbalimiz için tüm imkanlarını seferber eden, Ülkemizin güzide kurumu TUSAŞ ile kümelenmemiz arasında yapılan tüm toplantı, görüşme ve yazışmalarda; sektörel sorunlar, çözüm önerileri ve sunulabilecek katkılar; mali konular ve üretim süreçleri açısından karşılıklı olarak her zaman değerlendirilmektedir. Deutsche Welle Türkçe tarafından amacından saptırılarak kamuoyuna servis edilen yazı da bu kapsamda paydaşımız TUSAŞ ile istişare ettiğimiz ve yurtdışı kaynaklı projeler ile ilgili bir konudur.

Ülkemizin bekası için gecesini gündüzüne katan iki paydaş arasında geçen yazışmalar, kamuoyunun bilgisine yanlış bir şekilde sunulmuştur. Haberin amacını aşarak hazırlandığının altını çiziyor, haberdeki yaklaşımı kınıyoruz.

Tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), 283 nitelikli üye KOBİ firması ile birlikte; KOBİ’ler başta olmak üzere alt yüklenicilerin vizyonunu geliştiren, üretim ve teknoloji kabiliyetlerini yükselten, nitelikli işgücünün yetiştirilmesinde ve iş ortaklarının istihdamlarının artırılmasında önemli katkılar sunan TUSAŞ tarafından yürütülen; gerek MMU gerek diğer milli projelerde belirlenen hedeflere ulaşabilmesi adına her zaman olduğu gibi tüm imkanlarını seferber edecektir.

Kendi mühendis ve işçimizin alınteriyle çalışmaları devam eden MMU projesiyle kendi uçağımızın göklerdeki yerini en kısa sürede alacağına inancımız tamdır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla”

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.