Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM ENERJİK Yönetim Kurulu Güven Tazeledi

OSTİM Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesinin (OSTİM ENERJİK) 5. Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimde yönetime tekrar seçilen, Yaşar Çelik ve Yönetim Kurulu güven tazeledi.
Ostim Editör
30 Mart 2021 09:16

OSTİM ENERJİK 5. Olağan Genel Kurulu, OSTİM OSB Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Genel Kurul Divan Heyeti Başkanlığına oy birliğiyle OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın seçildi.

Ortak akılla yönetim

Küme Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Çelik, OSTİM ENERJİK’in, 2007 de OSTİM’in desteğiyle kurulduğunu hatırlatarak, “2021 de OSTİM’in desteği devam ediyor. OSTİM’in ortak akılla yönetim modelini örnek alıyoruz.” dedi.

Temel felsefe sürdürülebilirlik

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, pandemi ile insanların gıda güvenliği ve buna bağlı olarak enerji sürdürülebilirliğinin farkına vardığını ifade etti.

Pandeminin sebepleri arasında dünya kaynaklarının kirletilmesi ve yok edilmesini de gösteren Aydın, OSTİM ENERJİK’in kurulmasındaki temel felsefenin kaynakların sürdürülebilirliğini sağlamak ve çevreye duyarlı teknolojilerle enerji üretmek olduğunu dile getirerek, “Kümenin başlığı pandeminin çaresi gibi duruyor.” değerlendirmesini yaptı.

Küme Koordinatörü Dr. Fatma Neslihan Özdemir, yönetim kurulu faaliyet raporunu okudu. Muhasebe ve Denetim Kurulu raporlarının okunmasının ardından yapılan ayrı ayrı oylamalarda raporlar genel kurul tarafından oy birliğiyle ibra edildi.

Genel kurulda yapılan seçimle yönetim ve denetim kurulu üyeleri belirlendi. Seçim sonuçlarına göre yönetim kuruluna; Biomass-Yaşar Çelik, Eptim-Nihat Güçlü, Makim-Tacettin İleri, BELKA-Dursun Çiçek, Korucu Makine-Nuri Korucu, Domino Fuarcılık-Çiğdem Dilek, ŞANTES-Erkan Şanal, denetim kuruluna ise; OSTİM OSB-Orhan Aydın, Damla Kimya-Cantaş Öğülmüş, OSTİM Vakfı-Gülnaz Karaosmanoğlu seçildi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.