Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM Meslek Eğitiminde Türkiye’ye Model Olacak

OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulunan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Merkez’in meslek eğitiminde Türkiye’ye model olması için gereken desteği sağlayacaklarını kaydetti.
Ostim Editör
06 Şubat 2019 13:53

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar OSTİM’i ziyaret etti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, mesleki eğitim konusunda OSTİM’de bulunan kurumlar hakkında heyete bilgi verdi. Aydın, meslek eğitimi ile ilgili önerilerini de Bakan Yardımcısı Mahmut Özer’e anlattı.

Heyet toplantının ardından OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Merkez Müdürü Şerafettin Ali Gürüler, heyete okulu gezdirerek sürdürülen eğitim faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi. Gürüler, OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören öğrencilerin, mesleklerini uygulamalı olarak öğrendiğini ve yüzde 95’inin mezun olduğunda firmalar tarafından istihdam edildiğini anlattı.

Gereken destek verilecek

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi’nin çok önemli bir işlevi yerine getirdiğine değindi. Merkez’de incelemelerde bulunan Bakan Yardımcısı, sınıfları ve atölyeleri gezerek, imkan ve ihtiyaçları yerinde tespit etti.

OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi’nin durumunda memnun kaldığını belirten Bakan Yardımcısı, Merkez yöneticilerine ve eğitimcilere teşekkür etti. Meslek eğitiminin önemine dikkat çeken Özer, OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi’ne, Türkiye’de meslek eğitiminde model olması için gereken desteği sağlayacaklarını kaydetti.  

OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan döner sermaye gelir gerçekleştirme sırlamasında Türkiye genelinde 801 kurum arasında ilk 50’de yer almıştı.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.