Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM Teknik Üniversitesi 24 Projeyle TEKNOFEST 2021’e Katılıyor

Sanayi Dünyasının Üniversitesi OSTİM Teknik Üniversitesi dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021'de 24 farklı projeyle katılıyor.
Ostim Editör
16 Nisan 2021 16:20

Sanayi Dünyasının Üniversitesi OSTİM Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu; yapay zekâ, insansız hava aracı teknolojileri, akıllı tarım sistemleri, yenilenebilir enerji sistemleri ve elektrikli araç teknolojileri gibi önem arz eden alanlarda oluşturulmuş 24 farklı projeyle TEKNOFEST 2021’de yerini alıyor.

Temel hedeflerinin bilim ve teknolojiyi uygulamaya dönüştüren mezunlar yetiştirmek olduğunu vurgulayan OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek şunları söyledi: “Üniversitemiz, Türkiye’nin geleceği için nitelikli insan kaynağı yetiştirmeyi prensip olarak belirlemiştir. Belirlenen bu prensip doğrultusunda mezunlarımızın rekabetçi iş dünyasının gerektirdiği bilgi ve donanıma sahip, vizyonu geniş, iş başında öğrenen, soran ve cevap arayan, yaratıcı fikirler üretebilen, yenilikçi tasarımlar yapabilen ve tasarladıklarını üreten, girişimci ruhlu, takım ile çalışabilen ve gerektiğinde sorumluluk alabilen, mesleki yeterlilik kazanmak için çalışan, kültürel farkındalığı yüksek, insani değerleri özümsemiş, topluma faydalı birer birey olmaları için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.”

Girişimci, yenilikçi ve üçüncü nesil bir üniversite olarak yetkinlik temelli eğitim sistemiyle öğrencileri desteklediklerini belirten Yülek,  TEKNOFEST 2021’de 24 farklı projede yer alan öğrencilere ve akademisyenlere başarılar diledi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.