Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’de 18 Eylül Seferberliği

18 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliğinde Bölgede gerçekleştirilen organizasyonda, cadde ve sokaklardaki kağıt, cam, plastik, metal ve izmaritler geri dönüşüme gönderilmek üzere ayrı ayrı toplandı.
Ostim Editör
18 Eylül 2021 13:32

2008 yılında Estonya’da başlayan dünyanın en büyük sivil çöp toplama organizasyonu Let’s Do It hareketi ile Atıksız Bir Dünya mottosu kapsamında her yıl Eylül ayında Dünya Temizlik Günü etkinliği gerçekleştiriliyor.

Türkiye'de 81 ilde, 190 noktada ve tüm dünya ile eş zamanlı olarak gerçekleşen 18 Eylül Dünya Temizlik Günü etkinliğinde Ankara genelindeki temizlik noktalarından biri de OSTİM oldu. Bölgede gerçekleştirilen organizasyonda, cadde ve sokaklardaki kağıt, cam, plastik, metal ve izmaritler geri dönüşüme gönderilmek üzere ayrı ayrı toplandı.

Etkinliğe; Ostim Teknik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Rektör Prof. Dr. Murat Yülek, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ünsal Sığrı, OSTİM Yönetim Kurulu Başkanvekili Sıtkı Öztuna, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM Dış İlişkiler Koordinatörü Hamza Akca, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezi gönüllüleri, Ankara Büyükşehir Kent Estetiği Daire Başkanlığı yetkilileri, akademisyenler ve çok sayıda çevre gönüllüsü katıldı.

Orhan Aydın, etkinliğin yaşanabilir yarınlar için önemli bir farkındalık sağladığını kaydederek, Dünyada 180 ülke ile beraber organizasyonu koordine eden Lets do It Türkiye ve Ankara Kent Konseyi'ne teşekkür etti.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.