Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM'den COVID-19 Mücadelesine Üretimle Destek

Koronavirüs (COVID-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek ve gerekli tıbbi cihazları hizmete sunmak için Türkiye'de seferberlik başladı. Bu kapsamda ülkemizin köklü sanayi yerleşkesi OSTİM'de sanayiciler de kolları sıvadı.
Ostim Editör
29 Mart 2020 13:58

Çin’in Vuhan kentinde başlayarak dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak nitelendirilen Koronavirüs (COVID-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek ve gerekli tıbbi cihazları hizmete sunmak için Türkiye'de seferberlik başladı.

Bu kapsamda ülkemizin köklü sanayi yerleşkesi OSTİM'de sanayiciler de kolları sıvadı.

Yapılan çalışma ile Medikal Küme Yetkinlik Haritası oluşturuldu. Farklı ürünleri üreten çok sayıda firmanın yer aldığı tablo, www.medikalkume.com adreslerinde yer alıyor.

Tabloda yer alan firmaların alanları şunlar: Aktif medikal ürün testleri; tip ve proses validasyonları, aktif olmayan medikal ürün testleri; tekstil ve paketleme ürünleri, eldivenler vs. Dezenfektan testleri; biyolojik ve biyouyumluluk testleri, tek kullanımlık biyopsi iğneleri, üroloji ve girişimsel radyolojiye yönelik kateter, yoğun bakım karyolası, ameliyat masaları, muayene masaları ve koltukları, hasta taşıma sedyeleri, ilaç tedavi ve pansuman arabaları, hastane dolapları, diğer hastane donanımları.

Yetkinlik tablosuna, http://www.medikalkume.com/covid-19-mucadelesine-uretimle-destek-haberi-476 adresinden erişebilirsiniz. 

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.