Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’in Hazırladığı Gökçebey OSB Fizibilite Raporu Tamamlandı

OSTİM Vakfı iştiraki, OSTİM Proje tarafından yürütülen, Gökçebey OSB Kuruluş Araştırması ve Ön Fizibilite Raporu ve Filyos Lojistik Merkezi Araştırma ve Ön Fizibilite Raporu lansman toplantısı Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Ostim Editör
04 Aralık 2020 14:06

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından TR81 Bölgesinin kalkınması ve bölgede sektörel çeşitliliğin sağlanması amacıyla hazırlanan ‘Gökçebey OSB Kuruluş Araştırması ve Ön Fizibilite Raporu’ ve ‘Filyos Lojistik Merkezi Araştırma ve Ön Fizibilite Raporu tamamlandı.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başkanlık ettiği ve BAKKA tarafından koordine edilen çevrimiçi toplantıya; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu, Ticaret ve Sanayi Odaları, Kaymakamlıklar, Belediyeler, OSB’ler, Sivil Toplum Kuruluşları, kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Gökçebey OSB Kuruluş Araştırması ve Ön Fizibilite Raporu danışman ekibi ve Filyos Lojistik Merkezi Araştırma ve Ön Fizibilite Raporu danışman ekipleri sunum yaptı.

Bölgeye talep artacak

Bölgede yatırımcı çekme sorununun olmadığını ancak yatırımcıya yer bulma konusunda sıkıntıların yaşandığını belirten Vali Tutulmaz, bu tür OSB kurulumlarıyla problemlerin çözülebileceğini ifade etti ve bölgede sağlanan teşviklerin yatırımcı için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. Filyos Limanı, Endüstri Bölgesi, Serbest Bölge, Lojistik Merkez ve Gökçebey OSB’nin bölgede konuşlanacak olmasının yerel yatırımcı başta olmak üzere bölgeye olan talebi artıracağını belirtti.

OSTİM Proje tarafından yürütülen çalışmada raporun hazırlanmasında, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu, OSTİM Teknik Üniversitesi Proje Koordinatörü Yurdum Hasgül Güvener ve Proje Danışmanı Ege Çağatay görev aldı.

Hazırlanan raporlar yakın zamanda bakkakutuphane.org adresi üzerinden kamuoyu ile paylaşılacak.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.