Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM’in Misyonu Türkiye’ye Değer Katmak

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in Ankara’nın sanayileşmesinde önemli bir yeri olduğunu belirterek, “Birçok konuda öncülük yaptık. Tecrübelerimizi sadece kendimiz için değil diğer bölgelerin hizmetine de sunmayı kendimize görev bildik. Eksiklerimiz olabilir onları gidermek için sizlerden destek istiyoruz. Çevreye duyarlı insan odaklı olarak; bölgemize, ülkemize, firmalara insanlığa katkı sunmak için çaba gösteriyoruz.” dedi.
Ostim Editör
20 Ocak 2021 11:36

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü 2021 İstişare Toplantısı 260’dan fazla davetlinin katılımıyla online olarak gerçekleşti.

Paydaşlardan beklentilerin alındığı, 2020 faaliyetleri ve 2021 hedeflerinin masaya yatırıldığı toplantının açılışından konuşan OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM’in, paydaşlarıyla yoğun temas halinde faaliyet gösteren bir bölge olduğunu kaydetti.

“İnsanlığa katkı sunmak için çaba gösteriyoruz”

Aydın şu görüşlere yer verdi: “Bölgemizdeki firmalar, kümelenmeler, ekosistemlere Türkiye’nin değişik illerinde bizim çalışmalarımızdan esinlenmek isteyen, bölgesine taşımak isteyen herkesle irtibatlı olarak bu çalışmaları yaygınlaştırmak istiyoruz.

OSTİM olarak Ankara’nın sanayileşmesinde önemli bir yerimiz var. Birçok konuda öncülük yaptık. Tecrübelerimizi sadece kendimiz için değil diğer bölgelerin hizmetine de sunmayı kendimize görev bildik. Eksiklerimiz olabilir onları gidermek için sizlerden destek istiyoruz. Çevreye duyarlı insan odaklı olarak; bölgemize, ülkemize, firmalara insanlığa katkı sunmak için çaba gösteriyoruz.

2021 yılı hepimiz için yeni bir yıl, başlangıç. Pandemi ayarlarımızı bozdu; bazen de ayarlarımızı düzeltti. Hayal etmediğimiz birtakım olaylarla karşılaştık. Bunları yeryüzündeki birtakım sorunların yansıması olarak; tabiata verdiğimiz zarların sonuçları olarak yaşadık. 2021’de daha dikkatli; çevreye ve canlılara saygılı bir yıl olmasını diliyorum dünya için.

Yönetim Kurulumuza, OSB Bölge Müdürümüz Adem Arıcı Bey başta olmak üzere, OSB birimlerimizin yönetici ve çalışanlarına, OSTİM Vakfımıza, kümelenmelerimize, Ostim Teknopark’a, Kooperatifimize ve OSTİM başlığını taşıyan tüm kurumlara teşekkür ediyorum.

OSTİM Teknik Üniversitesi’nin faaliyete geçmesi bizim için önemli. Üniversitemize; başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Murat Yülek’e, akademisyenlerimize ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Onlardan beklentimiz; sanayicilerimizle, firmalarla örnek bir çabayı sergileyerek; diğer üniversitelerin de sanayiyle ilgilerini artıracak çalışmalar yapmasıdır.

Üniversitemizde 44 ülkeden 468 yabancı öğrencimiz var. Ankara’da yeni bir üniversite olmamıza rağmen böyle bir ilginin oluşması OSTİM’in sinerjisinin ve ekosisteminin bir sonucu.

Gelecekte; üniversitemizin ve bölgemizin daha nitelikli olacağına, firmalarımızın geleceğe hazırlanması için çabalar sarf edeceğine inanıyorum.”

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.