Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTiMTECH Öğrencileri Yurt Dışı Projelerinde Yer Alabilecek

OSTİM Teknik Üniversitesi (OSTiMTECH); Milli Savunma Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Küresel Araştırmalar Derneği (ABKAD) ile ABKAD’ın ilişkili olduğu kuruluşlardan RQ Danışmanlık Ltd. Şti. ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) arasında iş birliği protokolleri imzalandı. Protokol kapsamında OSTiMTECH öğrencileri, yurt dışı gönüllülük hizmetlerinde ve projelerinde yer alabilecek.
Ostim Editör
25 Eylül 2021 11:29

Öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim, araştırma ve uygulama imkânı sunan OSTİM Teknik Üniversitesi, yaptığı iş birlikleri ile öğrencilerine farklı kültürlerle tanışma ve farklı iş dünyasının içinde bulunma fırsatı sağlıyor.

Milli Savunma Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında taraflar mesleki ve teknik eğitim çalışmaları yürütme, ortak Ar-Ge projesi geliştirme, lisans, ön lisans ve yüksek lisansı kapsayan eğitim programı müfredatlarının geliştirilmesi noktasında danışmanlık hizmeti verme, ilgili konularda çalışmalar yürütme ve seminer/konferans düzenleme konularında iş birliği yapacak.

Diğer taraftan, Milli Savunma Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Küresel Araştırmalar Derneği (ABKAD) ile ABKAD’ın ilişkili olduğu kuruluşlardan RQ Danışmanlık Ltd. Şti. ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD) arasında yapılan iş birliği protokolleri kapsamında da OSTİM Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından yürütülen lisans programları ve Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans programlarındaki öğrenciler başta olmak üzere diğer ilgili ve ilişkili tüm akademik birim öğrencilerinin Erasmus+ ESC (European Solidarity Corps) Programı kapsamında bu konuda akredite bir kuruluş olan ABKAD ve SKD aracılığıyla yurt dışı gönüllülük hizmet ve projelerinde yer almasının sağlanması noktasında iş birliği sağlandı.

İş birliği kapsamında öğrenciler Avrupa ülkelerine gidebilecek

ABKAD’ın, sorumluluğundaki Türkiye Ulusal Ajansı ile yaptığı sözleşme hükümlerine göre, taraflarca onaylanan öğrenciler en az 2 hafta ve en fazla 52 hafta olmak üzere proje kapsamında belirlenen bir Avrupa Ülkesine (Üye veya Aday/Potansiyel Aday) gönüllülük hizmeti vermeye gönderilebilecek.

İş birliği kapsamda öğrenci giderleri Erasmus+ ESC tarafından karşılanacak. Öğrenciler, bu sayede yurt dışında iş deneyimi kazanırken eğitimlerini devam ettirebilecek.

Her sene 20 öğrencinin faydalanabileceği programa ikinci sınıfın ilk döneminden itibaren öğrenciler başvuru yapabilecek. Başvurular öğrencilerin akademik başarı durumuna göre değerlendirilecek.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.